Deutsche Energiepool припинив постачання газу клієнтам через зростання цін

Deutsche Energiepool припинив постачання газу клієнтам через зростання цін

Укрінформ
Німецький постачальник газу Deutsche Energiepool припинив постачання палива своїм клієнтам через різке зростання цін на нього на гуртовому ринку.

Про це, як передає Укрінформ, компанія повідомила на своєму сайті.

«За останні кілька місяців закупівельні ціни на природний газ та електроенергію на ф'ючерсному ринку зросли втричі, тоді як ціни на короткострокові закупівлі зросли приблизно в п'ять разів», - пояснює компанія.

Навряд чи хтось на енергетичному ринку очікував такого швидкого і безпрецедентного розвитку. Ще в серпні 2020 року природний газ пропонувався на спотовому ринку за ціною до 4,80 євро за МВт, зараз ціни стрибнули до 75,04 євро за МВт (розрахунки NCG станом на 20 вересня 2021 року). Європейські сховища природного газу в багатьох місцях майже порожні, додають у компанії.

Читайте також: У ГТС України заявляють: Росія взимку може вдатися до «гібридного» постачання газу

Через таку «економічну необґрунтованість» постачальник змушений розірвати багато укладених контрактів.

«Крім того, ми вирішили повністю припинити загальнонаціональне постачання природного газу», - йдеться у повідомленні.

Зростання цін на газ та електроенергію по всій Європі ставить під загрозу платоспроможність невеликих роздрібних торговців енергією, які не змогли забезпечити свої форвардні продажі на майбутнє. Такі торговці часто купують електроенергію та газ на місцевих ринках за чинними цінами та продають їх своїм клієнтам за фіксованою ціною.

Читайте також: Єврокомісія аналізує ситуацію зі зростанням цін на газ та ймовірні впливи Nord Stream 2

Щоб гарантувати збереження всіх робочих місць у компанії, у майбутньому вона зосередиться на послугах в енергетичному секторі.

Deutsche Energiepool GmbH була заснована у 2017 році в Зальцбергені, земля Нижня Саксонія, як постачальник енергії для приватних та комерційних клієнтів. Вона спеціалізується на закупівлях природного газу для промислових споживачів та комунальних підприємств. Продажі приватним клієнтам розпочалися лише цього року.

Між тим, як повідомляв Укрінформ, у Міністерстві економіки та енергетики ФРН запевняють, що на національному рівні жодного дефіциту газу не буде, що газові сховища Німеччини, найбільші в Європі та четверті у світі (загальною місткістю 24,6 млрд кубометрів) заповнені на 64,7%.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-