Рекордна кількість німців голосуватиме на парламентських виборах листуванням

Рекордна кількість німців голосуватиме на парламентських виборах листуванням

Укрінформ
У Федеральній виборчій комісії очікують, що правом проголосувати шляхом відправлення листа скористується на цьогорічних парламентських виборах рекордна кількість громадян ФРН.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Окрім звичайного волевиявлення на виборчих дільницях громадяни можуть проголосувати листом», - поінформував іноземних журналістів глава Федеральної виборчої комісії Георг Тіль. Він зауважив, що таке голосування було запроваджено в 1957 році й «ніколи не було маніпуляцій». На минулих виборах, у 2017 році, листами проголосували 28,2% всіх, хто взяв участь у процесі виборів.

Читайте також: Лідерка німецьких «Зелених» застерігає проти Nord Stream 2

«Зараз розраховуємо на збільшення частки тих, хто голосуватиме поштою - від 13% до 40% у різних землях», - сказав Тіль.

Експерти очікують, що частка може сягнути навіть половини в деяких містах через пандемію коронавірусу.

Читайте також: У Німеччині створили плюшевого ведмедика «Меркель»

Про те, що на виборчу дільницю цього разу не піде канцлер Ангела Меркель, поінформував речник федерального уряду Штеффен Зайберт. «Голосування поштою - це можливість, яка є у кожного німецького виборця... Канцлер використає можливість голосування поштою», - заявив він на брифінгу.

У Комісії в понеділок нагадали, що листи мають надійти не пізніше 18.00 26 вересня.

Правом голосувати можуть скористатися 60,4 млн з 83,2 млн населення ФРН. Хоча жінок-виборців рівно на 2 млн більше, ніж чоловіків, серед кандидатів частка жінок становить усього 33%. Загалом зареєстрована рекордна кількість претендентів на місця в федеральному парламенті – 6 211. Наймолодшому з них 18 років, найстаршому – 91.

З 54 зареєстрованих у Німеччині партій до виборів допущені 47, з них 14 – вперше.

Читайте також: Меркель підтримає кандидата в канцлери від ХДС на останньому етапі

Менш ніж за тиждень до виборів і надалі лідирують соціал-демократи з 26% підтримки, згідно з опитуванням соцінституту INSA, консерватори набирають наразі 21%, але сподіваються на ривок в останні дні, «Зелені» мають 15%, вільні демократи - 12%, правопопулісти з «Альтернативи для Німеччини» - 11%, Ліві - 6%.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-