Генсек ООН закликав світ підтримати афганців

Генсек ООН закликав світ підтримати афганців

Укрінформ
Міжнародна спільнота має терміново підтримати мільйони вразливих афганців, які нині «переживають, можливо, найнебезпечнішу для них годину», вважає генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це генсек заявив у понеділок у Женеві під час наради на високому рівні з гуманітарної ситуації в Афганістані.

«Народові Афганістану потрібен рятувальний круг, - сказав він. - Після десятиліть війни, страждань і відсутності безпеки вони (афганці) переживають, можливо, найнебезпечнішу для них годину. Зараз саме час для міжнародної спільноти стати на їхній бік».

Читайте також: Генсек ООН закликав до діалогу з талібами і не виключив візиту в Афганістан

Підкресливши стурбованість щодо гуманітарного доступу, Гутерреш зауважив, що нові правителі країни обіцяли співпрацювати для забезпечення доставки допомоги афганцям.

«Наші співробітники й усі працівники гуманітарних організацій повинні мати можливість виконувати свою життєво важливу роботу у безпечних умовах – без переслідувань, залякування і страху», - сказав генсек ООН.

Кожен другий афганець не знає, де отримає наступний обід, зазначив він, додавши, що «у багатьох людей їжа може закінчитися до кінця місяця, якраз напередодні зими».

Читайте також: США нададуть Афганістану додаткові $64 мільйони гуманітарної допомоги

Гутерреш підкреслив необхідність забезпечення населення Афганістану продовольством, життєво важливими медикаментами й базовим медичним обслуговуванням.

Він також висловив занепокоєння ситуацією з правами жінок у країні.

За його словами, Афганістан потребує 606 млн доларів екстреної допомоги для 11 млн осіб по всій країні.

Водночас координатор надзвичайної допомоги ООН Мартін Гріффітс зазначив, що отримав письмові запевнення від керівництва Талібану про сприяння в наданні гуманітарної допомоги народові Афганістану.

Він розповів, що зустрічався з лідерами Талібану в Кабулі минулого тижня й закликав нових правителів країни дотримуватися прав людини та полегшити доступ до допомоги.

Читайте також: У Брюсселі кажуть, що уряд Афганістану не відповідає очікуванням Євросоюзу

Жінки й дівчатка повинні мати доступ до освіти та інших прав і послуг, сказав Гріффітс, зазначивши, що отримані ним письмові зобов'язання талібів включають усунення «нинішніх і попередніх перешкод» для гуманітарних проєктів ООН.

За його словами, таліби також зобов’язалися захищати працівників гуманітарних організацій та недоторканність приміщень ООН, і повідомили, що згодні з необхідністю дотримання прав жінок і свободи слова «відповідно до релігійних і культурних цінностей країни».

Фото: UN Photo/Cia Pak

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-