Зв'язок корупції з ожирінням політиків: назвали лауреатів Шнобелівської премії-2021

Зв'язок корупції з ожирінням політиків: назвали лауреатів Шнобелівської премії-2021

Укрінформ
У Гарварді 9 вересня відбулася цьогорічна церемонія нагородження вчених жартівливою Шнобелівською премією, яка через пандемію проходила в онлайн-режимі.

Як передає Укрінформ, про це йдеться на сайті цієї премії.

Як зазначається, премії були вручені «за дослідження та досягнення, які спочатку змушують сміятися, а потім – задуматися».

Переможцям цієї унікальної премії було вручено приз – паперову шестірню, яку вони мають самі зібрати з роздруківки, а також «грошову винагороду» у вигляді банкноти в 10 трильйонів зімбабвійських доларів, яка давно вийшла з обігу.

Читайте також: Найгіршу роботу у світі знайшли в Бангладеш

Так, у сфері біології премію отримала вчена, що аналізувала, як змінюється нявкання, пирхання, муркотіння і інші способи «спілкування» кішок з людьми.

Премію з екології присуджено групі вчених за використання генетичного аналізу для виявлення різних видів бактерій, які живуть у викинутій жувальній гумці, що прилипла до тротуару.

А ось лауреатами з хімії стали вчені, який проводили аналіз повітря в кінотеатрах, щоб перевірити, як на запах, залишений глядачами, впливає показане в фільмах насильство, антисоціальна поведінка, використання ненормативної лексики та вживання наркотиків.

Премія в галузі економіки пішла дослідникам, які шукали зв'язок між корупцією в країні і ступенем ожиріння політиків.

У медицині перемогла група вчених, які продемонстрували, що оргазм може бути настільки ж ефективним для поліпшення носового дихання, як і протинабрякові ліки.

Премію миру отримали вчені за перевірку гіпотези про те, що люди стали носити бороди, щоб пом'якшити ефективність від ударів по обличчю.

Читайте також: Лукашенко, Путін, Трамп і не тільки: назвали лауреатів Шнобелівської премії-2020

У сфері фізики премія дісталася дослідникам, які провели експеримент, щоби з’ясувати, чому пішоходи не стикаються постійно з іншими пішоходами.

А в галузі кінетики перемогу здобули вчені, які з'ясовували, чому пішоходи іноді таки стикаються з іншими пішоходами.

Лауреатами в області ентомології стали науковці, які досліджували нові методи боротьби з тарганами на підводних човнах.

Приз в категорії «Транспорт» отримали вчені, які вивчали вплив транспортування носорогів верх ногами на їхній організм.

Як відомо, Шнобелівська премія – це пародія на престижну міжнародну нагороду, Нобелівську премію. Назва премії походить від англійського слова ignoble, тобто негідний. Українською її також іноді називають «Антинобелівська премія».

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-