Нобелівська премія

12 вересня 2023

05 вересня 2023


Нобелівський лауреат Муратов оскаржить визнання «іноагентом» у РФ

Головний редактор "Новой газеты", лауреат Нобелівської премії миру 2021 року Дмитро Муратов подасть судовий позов проти мін'юсту РФ, який оголосив його "іноземним агентом". На час розгляду він піде з посади головного редактора газети.

02 вересня 2023


Прем’єр Швеції привітав рішення Нобелівського фонду скасувати запрошення послів РФ та Білорусі

Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон у суботу відреагував на скасування Нобелівським фондом запрошення послів Росії, Білорусії та Ірану на цьогорічну церемонію вручення Нобелівської премії.


Вручення Нобелівської премії: у МЗС відреагували на скасування запрошення послів РФ і Білорусі

Речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко назвав перемогою гуманізму рішення Нобелівського фонду скасувати запрошення на вручення Нобелівської премії послам із Росії та Білорусі.


Нобелівський фонд відкликав запрошення послам із Росії, Білорусі та Ірану

Нобелівський фонд заявив, що його рішення запросити усіх послів на церемонію вручення Нобелівської премії викликало «бурхливу реакцію», через що він скасував запрошення представників Росії, Білорусі, Ірану та ультраправої партії Швеції.

01 вересня 2023


В Естонії й Швеції розкритикували запрошення росіян і білорусів на вручення «Нобеля»

Міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна розкритикував Нобелівський фонд за запрошення росіян і білорусів на бенкет із нагоди вручення Нобелівських премій у шведському Стокгольмі.

11 червня 2023

21 травня 2023

07 січня 2023


Норвезький парламентарій висунув Столтенберга на Нобелівську премію миру

Член парламенту Норвегії від консервативної Партії прогресу Крістіан Тюбрінг-Г’єдде номінував генерального секретаря Північноатлантичного альянсу Єнса Столтенберга на Нобелівську премію миру.

01 січня 2023

31 грудня 2022

30 грудня 2022

26 грудня 2022

12 грудня 2022

10 грудня 2022


Центру громадянських свобод вручили першу в історії незалежної України Нобелівську премію миру

В столиці Норвегії місті Осло сьогодні пройшла церемонія вручення Нобелівської премії миру цьогорічним лауреатам, серед яких український Центр громадянських свобод, який став першим в історії незалежної України, хто отримав таку нагороду, а також російська організація "Меморіал" та білоруський правозахисник Алесь Біляцький.

29 жовтня 2022

28 жовтня 2022

26 жовтня 2022

10 жовтня 2022

08 жовтня 2022


Нобелівська премія миру присуджена всім людям в Україні - Центр громадянських свобод

Голова українського "Центру громадянських свобод" (ЦГС) Олександра Матвійчук наголосила, що Нобелівська премія миру, яка належить кожному українцеві, не повинна розцінюватися як старий радянський наратив про "братні народи".


Байден привітав український Центр громадянських свобод, який став одним із лауреатів Нобелівської премії

Президент США Джо Байден привітав лауреатів Нобелівської премії миру 2022 року, якими стали керівник білоруського правозахисного центру «Вясна» Алесь Біляцький, російська правозахисна організація «Меморіал» та українська правозахисна організація «Центр громадянських свобод».

07 жовтня 2022


Український Центр громадянських свобод став одним з лауреатів Нобелівської премії миру

Лауреатами Нобелівської премії миру 2022 року стали керівник білоруського правозахисного центру «Вясна» Алесь Біляцький, російська правозахисна організація «Меморіал» та українська правозахисна організація «Центр громадянських свобод».

06 жовтня 2022


Нобелівську премію з літератури отримала французька письменниця Анні Ерно

Лауреатом Нобелівської премії з літератури 2022 року стала французька письменниця Анні Ерно «за мужність і клінічну гостроту, з якою вона розкриває коріння, відчуженість і колективні обмеження особистої пам’яті».

05 жовтня 2022


Нобелівську премію з хімії отримали вчені з США та Данії

Лауреатами Нобелівської премії з хімії 2022 року стали американська науковиця Каролін Бертоцці, данський хімік Мортен Мелдел та американський вчений-хімік Баррі Шарплесс «за розробку хімії кліків і біоортогональної хімії».

04 жовтня 2022


Нобелівську премію з фізики отримали за експерименти із заплутаними фотонами

Лауреатами Нобелівської премії в галузі фізики 2022 року стали французький фізик Алан Аспе, американський фізик Джон Клаузер та австрійський квантовий фізик Антон Цайлінґер «за експерименти із заплутаними фотонами, встановлення порушення нерівностей Белла та новаторство квантової інформаційної науки».

03 жовтня 2022

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-