ЄС оголосив демарш Білорусі через ситуацію з нелегалами на кордоні

ЄС оголосив демарш Білорусі через ситуацію з нелегалами на кордоні

Укрінформ
Представництво Європейського Союзу в Білорусі заявило демарш Міністерству закордонних справ Республіки Білорусь у зв'язку з масовими незаконними перетинами кордону з боку Білорусі в ЄС.

Про це європейське диппредставництво повідомило в Фейсбуці, передає Укрінформ.

Європейська служба зовнішніх дій стверджує, що 50-разове збільшення нерегулярних переходів кордону з Білорусі в ЄС не є відображенням нездатності влади Білорусі дотримуватися своїх зобов'язань у боротьбі з незаконною міграцією і торгівлею людьми.

Для такого різкого зростання кількості нелегальних переходів кордону на цьому маршруті немає об'єктивних причин, ідеться в заяві.

Читайте також: У Литву прибув український гумвантаж для облаштування кордону

«ЄС засуджує використання мігрантів у політичних цілях і настійно закликає владу Білорусі припинити цю практику. Нерегулярна міграція не може бути предметом торгу», - заявили у диппредставництві.

Як зазначається, з жовтня 2020 року, коли Рада ЄС ухвалила Висновки про ситуацію в Білорусі, влада Білорусі цілком обізнана щодо поступового підходу ЄС до застосування санкцій та щодо умов зняття Європейським Союзом обмежувальних заходів і нормалізації відносин.

ЄС як і раніше вимагає від білоруської влади припинення репресій і проведення вільних і справедливих виборів під наглядом БДІПЛ ОБСЄ.

Читайте також: ООН стурбована становищем мігрантів із третіх країн на кордоні ЄС та Білорусі

Як повідомляв Укрінформ, 3 вересня у східних районах Польщі було введено надзвичайний стан після того, як тисячі мігрантів з Іраку, Афганістану та інших країн намагалися незаконно проникнути в країну з Білорусі.

Польща, Литва і Латвія посилили охорону своїх кордонів, раніше в Литві і Латвії також було введено надзвичайний стан.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-