ООН стурбована становищем мігрантів із третіх країн на кордоні ЄС та Білорусі

ООН стурбована становищем мігрантів із третіх країн на кордоні ЄС та Білорусі

Укрінформ
Міжнародна організація з міграції (МОМ) занепокоєна «жахливими умовами», у яких опиняються мігранти на кордоні Євросоюзу та Білорусі.

Про це передає Укрінформ із посиланням на повідомлення МОМ.

Тривогу агентства ООН, яке займається питаннями міграції, викликає, зокрема, «відсутність адекватного доступу до притулку для тих, хто шукає міжнародного захисту та допомоги».

«Організація уважно стежить за ситуацією і підкреслює, що мігрантів не можна використовувати у своїх цілях», - ідеться в повідомленні.

Читайте також: У Литві не вважають закінченою ситуацію з мігрантами з Білорусі – посол

МОМ закликала всі держави дотримуватися верховенства закону на кордонах і поважати права людини та свободи мігрантів, незалежно від їхнього імміграційного статусу.

Раніше повідомлялося, що на польсько-білоруському кордоні більш як на три тижні застрягла група з 32 афганців.

За даними МОМ, вони мають обмежений доступ до питної води та харчових продуктів, медичної допомоги, санвузлів і житла. Продовження цієї «неприйнятної ситуації» становить серйозну загрозу для життя і здоров'я мігрантів.

Агентство ООН закликало до стриманості, діалогу та міжнародного співробітництва, запевнивши в готовності «підтримати зацікавлені держави... для забезпечення ефективного управління міграцією, яке може знизити вразливість і забезпечити задоволення життєво важливих потреб мігрантів».

Читайте також: Режим Лукашенка цинічно використав мігрантів для тиску на ЄС - Боррель

Раніше, визнаючи проблеми, з якими стикаються нещодавно прибулі до Польщі біженці, представниця Управління Верховного комісара ООН у справах біженців у Польщі Крістін Гоєр закликала польську владу «забезпечити доступ на територію країни, негайне надання медичної допомоги, юридичних консультацій та психосоціальної підтримки цим людям».

Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що вздовж кордону з Білоруссю буде збудовано новий суцільний паркан заввишки 2,5 метра.

У п'ятницю, 3 вересня, у східних районах Польщі було запроваджено надзвичайний стан після того, як тисячі мігрантів з Іраку, Афганістану та інших країн намагалися незаконно проникнути в країну з Білорусі.

Читайте також: Польща відправила ще 200 нелегалів з кордону назад у Білорусь

Польща, Литва і Латвія посилили охорону своїх кордонів, раніше у Литві та Латвії також було введено надзвичайний стан.

фото VMG

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-