Рішення Верховного суду про заборону абортів у Техасі є нападом на права жінок - Байден

Рішення Верховного суду про заборону абортів у Техасі є нападом на права жінок - Байден

Укрінформ
Президент США Джо Байден заявив, що рішення Верховного суду країни не заблокувати закон штату Техас, який забороняє значну більшість абортів, є «безпрецедентним нападом на конституційні права жінок».

Про це передає Укрінформ із посиланням на Радіо Свобода.

За його словами, це рішення – ще не останнє слово стосовно того закону, який він назвав «екстремальним» і дав вказівку федеральному урядові розглянути можливості, яким чином він «міг би забезпечити, щоб жінки в Техасі мали доступ до безпечних і легальних абортів».

Закон дає право приватним громадянам у Техасі позиватися до медиків і навіть до членів родини, які підтримують жінку в здійсненні її права на аборт плоду, старшого від шести тижнів.

"Техаський закон, який після рішення Верховного суду набув чинності 2 вересня, забороняє аборти з моменту, коли можна виявити серцеву активність плоду – найчастіше це стається на шостому тижні вагітності. Супротивники звертають увагу, що в цей період не всі жінки взагалі знають, що вагітні, і що в Техасі 58–90 відсотків абортів здійснювалося після того терміну, тепер же це буде заборонено – навіть у випадку зґвалтування. Єдиний передбачений виняток – аборти за медичною рекомендацією, що вимагає письмового підтвердження лікаря", - повідомляє Радіо Свобода.

Читайте також: В Аргентині верхня палата Конгресу підтримала легалізацію абортів

Своє рішення Верховний суд США ухвалив 1 вересня голосами п’яти суддів проти чотирьох. Судді-консерватори нині мають у Верховному суді більшість після того, як попередній президент Дональд Трамп за час перебування на посаді призначив відразу трьох суддів із лав консерваторів. Судді Верховного суду США призначаються довічно.

Таким чином, суд не задовольнив прохання низки громадських і медичних об’єднань заблокувати набуття цим законом чинності, поки розглядається його конституційність.

Читайте також: У Польщі обмежили право жінок на аборт

1973 року Верховний суд США ухвалив визначальне рішення, що жінки мають конституційне право на аборт. Нинішній переважно консервативний склад найвищого суду країни має цієї осені розглянути ще одну справу, загалом про конституційність цього закону, – в якій ітиметься про можливе скасування рішення 1973 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-