«Стіна» на кордоні з Білоруссю є для Литви пріоритетом - Науседа

«Стіна» на кордоні з Білоруссю є для Литви пріоритетом - Науседа

Укрінформ
Президент Литви Ґітанас Науседа заявив, що пріоритетним для його країни є питання побудови на кордоні з Білоруссю «стіни», яка має спинити потік нелегальних мігрантів.

Про це Науседа сказав в інтерв’ю Радіо Свобода, повідомляє Укрінформ.

«Нещодавно ми стикнулися з гібридною атакою білоруського режиму і незаконною міграцією. Це навмисна політика Білорусі, аби створити додатковий тиск на кордон із Литвою... Фізичний кордон з Білоруссю – так, це пріоритет номер один у моїй країні, і ми вже ухвалили всі необхідні поправки до закону, щоб лібералізувати і пришвидшити процес напрацювання єдиної стратегії. І в цьому плані ми також розраховуємо на підтримку Євросоюзу. Процес запущено і, сподіваюся, протягом року нам вдасться закрити цю прогалину, закрити кордон», – розповів Науседа.

Він зазначив, що литовські інституції вже зараз готові реагувати на провокації та інциденти на кордоні.

Читайте також: Литва побудує стіну на кордоні з Білоруссю до вересня 2022 року

«Ми намагаємося робити все, що від нас залежить, але ми маленька країна, і ми не можемо гарантувати і створити дуже гарні умови проживання тут. Саме це є причиною того, чому ми маємо дуже чітке регулювання незаконного перетину кордонів між Литвою та Білоруссю. Мігранти мають притримуватися та поважати ці правила. Якщо ні, то, на жаль, ми вимушені повертати цих людей на територію Білорусі. Це створює додатковий тиск», – додав президент Литви.

Читайте також: Меркель вважає дії білоруської влади в міграційній кризі «гібридною зброєю»

Як повідомлялося, МВС Литви заявило про провокації з боку Мінська, коли 12 білоруських прикордонників незаконно перетнули кордон, витісняючи нелегальних мігрантів. 

Литва звинувачує мінський режим в організації потоків мігрантів та називає це гібридною агресією. У звязку з цим у країні було оголошено надзвичайну ситуацію.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-