Канадська розвідка назвала країни, що стоять за більшістю кібератак на демократію

Канадська розвідка назвала країни, що стоять за більшістю кібератак на демократію

Укрінформ
Більшість кібернетичних нападів на демократичні процеси по всьому світу скоїли Росія, Китай та Іран.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це йдеться у звіті Центру з безпеки комунікацій - канадської спецслужби, відповідальної за зовнішню радіоелектронну розвідку.

“Росія, Китай та Іран, дуже вірогідно, відповідальні за більшість підтримуваних державами кібернетичних дій проти демократичних процесів у світі”, - стверджується у документі.

Читайте також: МЗС Норвегії заявляє про причетність Китаю до кібератаки на парламент

Зазначається, що з 2015-го по 2020-й роки більшість кібератак були влаштовані за певної підтримки тих чи інших держав.

“Ці сторони діють проти демократичних процесів з метою досягнення власних стратегічних цілей (політичних, економічних та геополітичних)”, - зауважується у звіті.

Читайте також: США та Євросоюз звинуватили Китай у кібершпигунстві – хакери використали вразливість Microsoft

Автори звертають увагу, що зміни до виборчих й інших демократичних процесів, запроваджені по всьому світу через пандемію COVID-19, “майже гарантовано підвищили кібернетичну загрозу для демократичних процесів”.

“Найважливіше, що сторони, які створюють загрози, можуть використовувати та посилювати неправдиві наративи, пов’язані із пандемією COVID-19 з метою зниження впевненості у виборах”, - підсумовується у звіті.

Читайте також: Голова британської розвідки порівняв загрозу шпигунства з боку РФ та Китаю з тероризмом

Нагадаємо: раніше Центр з безпеки комунікацій звернув увагу, що очікуване збільшення кількості охочих проголосувати поштою під час майбутніх парламентських виборів у Канаді, вірогідно, зумовить поширення неправдивої інформації, покликаної підірвати довіру до цієї форми волевиявлення.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-