Більшість європейців вважають кліматичні зміни «дуже серйозною» світовою проблемою

Більшість європейців вважають кліматичні зміни «дуже серйозною» світовою проблемою

Дослідження
Укрінформ
Дослідження, що були проведені європейською соціологічною службою Eurobarometer у березні-квітні поточного року, засвідчили ставлення громадян ЄС до кліматичних змін: дев’ять з десяти людей вважають такі проблеми серйозними, а більше двох третин опитаних – «дуже серйозними».

Як повідомляє Укрінформ, така інформація оприлюднена сьогодні на сайті Європейської Комісії.

«Нове опитування Eurobarometer, результати якого були оприлюднені сьогодні, засвідчили, що європейці вважають кліматичні зміни серед найбільших проблем, з якими стикається світ. Більш ніж дев’ять з десяти опитаних (93%), вважають кліматичні зміни «серйозною проблемою», в той час як майже вісім з десяти (78%) – «дуже серйозною». На прохання визначити найбільш значущі окремі світові проблеми, більше чверті опитаних (29%) вказали на ті, що пов’язані із кліматом: для 18% людей це самі кліматичні зміни, 7% занепокоєні погіршенням довкілля, ще 4% - погіршенням стану здоров’я, що спричинені шкідливими викидами», - йдеться у повідомленні.

При цьому більшість громадян ЄС (64%) вже зараз вдаються до особистих кліматичних дій та приймають відповідні «екологічно мотивовані» рішення у повсякденному житті. Вісім з десяти європейців погоджуються з тим, що розвиток джерел поновлювальної енергії потребує більше бюджетного фінансування, навіть якщо це призведе до зменшення бюджетних субсидій на «звичайне» вуглецеве пальне.

Читайте також: Блокчейн може сприяти боротьбі зі зміною клімату - ООН

78% громадян ЄС погоджуються з тим, що дії з подолання кліматичних змін матимуть результатом інноваційний розвиток, що зробить європейські компанії більш конкурентоспроможними. Така ж кількість опитуваних (78%) погоджуються з тим, що поширення досвіду ЄС у розвитку «чистих» технологій в країнах за межами ЄС сприятиме створенню нових робочих місць в країнах Євросоюзу.

За результатами опитування, 90% європейців погоджуються із цілями ЄС скоротити до мінімуму шкідливі викиди в атмосферу та досягти кліматичної нейтральності до 2050 року.

В опитуванні взяли участь 26 669 респондентів в усіх 27 країнах Євросоюзу. Дослідження проводилося в період між 15 березня по 14 квітня 2021 року.

Як повідомлялося, Євросоюз на законодавчому рівні погодив мету перетворити свою економіку на кліматично нейтральну до 2050 року. При цьому досягти значного, на 55% у порівнянні з показниками 1990 року, скорочення шкідливих викидів в атмосферу планується вже до 2030 року.

З цією метою Єврокомісія розробила план дій, якій містить організаційні, інвестиційні та фіскальні стимули для ширшого впровадження «зелених» технологій та пошуку інноваційних шляхів. Він передбачає зменшення парникових ефектів, зокрема, в побутовому секторі, промисловості, у сферах транспорту та енергетики.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-