Мішель офіційно запросив лідерів ЄС на саміт до Брюсселя

Мішель офіційно запросив лідерів ЄС на саміт до Брюсселя

Укрінформ
Президент Європейської ради Шарль Мішель надіслав главам держав та урядів країн ЄС офіційний лист-запрошення до участі у саміті, що має відбутися у Брюсселі 24-25 червня.

Як повідомляє Укрінформ, така інформація оприлюднена на сайті Європейської ради.

«Радий запросити вас на нашу зустріч Європейської ради 24-25 червня, яка розпочнеться з обміну поглядами з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррешем стосовно глобальних викликів та геополітичних проблем», - йдеться у документі.

Як зазначив Мішель, серед ключових тем для обговорення - відновлення після пандемії COVID-19 по всьому світу, кампанія вакцинації в Євросоюзі та запровадження цифрових COVID-сертифікатів.

Читайте також: Кулеба разом із главами МЗС Грузії і Молдови їде до Брюсселя

Ще однією важливою темою зустрічі лідерів країн ЄС, як указується у листі-запрошенні, стане питання міграції. Головну увагу ЄС має приділити зовнішньому виміру проблеми, цілеспрямованій роботі з країнами походження та транзиту міграції.

У блоці міжнародних питань саміт ЄС розгляне двосторонні відносини з Туреччиною, про що було оголошено у березні поточного року. Ще одна тема - відносини з Росією, після поглиблених дебатів на рівні глав держав та урядів у травні та на основі тематичної Спільної доповіді Єврокомісії та Високого представника ЄС. Окремим питанням для дискусії стане ситуація в Білорусі. Очікується, що саміт ЄС ухвалить резолюції стосовно Лівії, регіону Сахель та Ефіопії.

Значну увагу лідери країн ЄС приділятимуть економічному відродженню, зокрема, підіб’ють підсумки імплементації Інструменту відновлення «Наступне покоління ЄС», погодять національні плани відновлення та стійкості, спрямовані на повне та інклюзивне економічне відродження країн ЄС після кризи.

Читайте також: ЄС має проводити більш активну та скоординовану політику стосовно Росії – Мішель

Як повідомляв Укрінформ, 24-25 червня у Брюсселі відбудеться саміт Європейської ради, на якому лідери країн євроспільноти розглянуть, зокрема, Спільну доповідь Єврокомісії та Високого представника ЄС щодо поточного стану відносин з Росією та проведуть дискусію щодо їх подальших стратегічних напрямків. Як очікується, учасники саміту також дадуть політичні вказівки щодо запровадження цільових секторальних санкцій проти економіки Білорусі після інциденту із примусовою посадкою в Мінську пасажирського літака компанії Ryanair 23 травня.

Фото: Офіс Президента

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-