Росія приховує десятки тисяч смертей від коронавірусу – ЗМІ

Росія приховує десятки тисяч смертей від коронавірусу – ЗМІ

Укрінформ
У Росії зафіксовано десятки тисяч смертей, які офіційно не пов'язані з COVID-19, але, ймовірно, мають зв'язок з нею. 

Як передає Укрінформ, такі висновки зробила Медіазона на основі даних Росстату.

«Якщо вірити цим цифрам (остаточні дані Росстат щодо смертності за минулий рік, - ред.), то паралельно з пандемією коронавірусу в Росії десятками тисяч вмирали від пневмонії, від серцево-судинних захворювань і від старості - і ці випадки не пов'язані з COVID- 19. Ці дані дозволяють зрозуміти, куди записували померлих від коронавірусу», - пише видання.

У 2020 році смертність від пневмонії зросла на 140% в порівнянні з попереднім роком. На 20% збільшилася смертність "від старості", і на 10% - від хвороб органів кровообігу. Збільшення числа смертей з цих причин, на думку авторів дослідження, в реальності може бути пов'язано з коронавірусом.

Читайте також: Рівень смертності в Росії сягнув максимуму за 10 років на тлі пандемії

Частіше стали вмирати від хронічних захворювань, які загострюються на тлі COVID-19: від цукрового діабету померло на 25% більше, ніж в 2019 році, а від запальних захворювань центральної нервової системи - на 20,9%.

За 2020 рік у Росії померло майже на 400 тисяч осіб більше, ніж очікувалося, менше половини цих смертей пояснювалося пандемією. У деяких регіонах смертність від легеневих захворювань зросла в кілька разів - це регіони-лідери за ростом надлишкової смертності, яку не визнають коронавірусною.

Читайте також: Росія вимагає від Google заблокувати новину про приховування реальної смертності

«Дані Росстату дозволяють зрозуміти, куди регіони записували невраховані коронавірусні смерті. Наприклад, в Чечні зростання смертей від хвороб органів дихання становило 674% (1300 проти 168 в 2019 році), в Осетії - 300% (928 проти 230), в Самарській області - 202% (2151 проти 713). Також в цих регіонах зросла і смертність від хвороб системи кровообігу », - наголошується в дослідженні.

Згідно з офіційними даними по РФ, в країні виявлено приблизно 5 220 тис. випадків інфікування коронавірусом, понад 126 тис. пацієнтів померло (з вирахуванням показників окупованих Криму і Севастополя, які даються в російській статистиці).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-