Моравецький звинувачує Росію у кібератаці на Польщу

Моравецький звинувачує Росію у кібератаці на Польщу

Укрінформ
Кібератаки проти польських політиків та урядовців мають російське походження.

Про це у п’ятницю під час пресконференції заявив глава польського уряду Матеуш Моравецький, передає кореспондент Укрінформу.

“Згідно з інформацією, яку я отримав від Агенції внутрішньої безпеки, це дійсно атака, яка у широкому розумінні керується з території Російської Федерації”,- наголосив Моравецький.

За його словами, аналіз даних польських спецслужб, а також спецслужб дружніх і партнерських країн підтверджує тезу, що польські політики, особливо ті, які перебувають при владі, та в цілому суспільство “є об’єктом кібератаки з-за меж країни”.

Польський прем’єр підкреслив, що зараз польські спецслужби збирають інформацію про зламані електронні скриньки і намагаються захистити електронну пошту від "хакерської атаки ззовні, які заохочується Кремлем".

У п’ятницю віцепрем’єр-міністр РП Ярослав Качинський, який в уряді відповідає за сектор безпеки, також заявив, що аналіз даних однозначно засвідчує про кібератаку з боку Росії.

Як інформувало агентство, глава канцелярії голови Ради міністра Польщі Міхал Дворчик 10 червня повідомив про те, що хакери зламали його приватну електронну скриньку та його дружини, а також змогли проникнути на його акаунти в соцмережах. Він зазначив, що викрадена з поштової скриньки інформація публікується у російській соцмережі Телеграм. На його переконання, з огляду на те, що він вже 11 років має заборону на в’їзд до Росії та Білорусі й активно підтримує демократичні перетворення на території країн колишнього СРСР, він сприймає зламання пошти як “широко розгорнуті дезінформаційні дії, що містять фальсифіковану і маніпулятивну інформацію”.

Читайте також: Прем’єр Польщі: Nord Stream 2 може стати елементом шантажу

У минулу середу, 16 червня, у Сеймі Польщі проведено закрите засідання, під час якого заслухано представників уряду у справі витоку інформації з приватних скриньок політиків та урядовців.

Частина польських опозиційних партій хоче ініціювати слідство для з'ясування, чому посадовці топ-рівня вели переписку у державних справах з приватних електронних скриньок.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-