Річний бюджет НАТО перевищив трильйон доларів

Річний бюджет НАТО перевищив трильйон доларів

Укрінформ
Напередодні саміту НАТО, який має відбутися в Брюсселі 14 червня, Альянс оприлюднив статистичні дані щодо своїх оборонних видатків.

Як повідомляє Укрінформ, відповідну інформацію опубліковано на сайті НАТО.

Агресія Росії проти України дала потужний поштовх зростанню оборонних бюджетів країн Альянсу. Після 2014 року вони  зростали сім років поспіль. У результаті загальний бюджет НАТО збільшився з 943 млрд 217 млн доларів США у 2014 році до 1 трлн 174 млрд 240 млн у 2021-му.

Левова частка цієї суми припадає на США - 811 млрд 140 млн дол.

У десяти країн Альянсу оборонні видатки перевищують 2% від ВНП: це Хорватія, Естонія, Франція, Греція, Латвія, Литва, Польща, Румунія, Велика Британія і Сполучені Штати.

Також зазначається, що загальна чисельність військового персоналу країн НАТО становить 3,317 млн. На країни Європи і Канаду припадає 1,966 млн осіб, збройні сили США налічують 1,351 млн військовослужбовців.

Читайте також: Україна прийняла більше стандартів НАТО, ніж 10 країн Альянсу - експерт

Така оборонна політика має переважну підтримку населення країн-союзниць, про що свідчать результати проведеного в усіх 30 членах Альянсу соціологічного дослідження, які також оприлюднені на сайті НАТО.

83% опитаних вважають дуже важливими трансатлантичні зв’язки для подолання сучасних викликів у сфері безпеки, і лише 4% мають протилежну думку. 55% респондентів хотіли б бачити більше співробітництва між Європою та Північною Америкою, і лише 6% прагнуть його скорочення.

Колективну оборону підтримують 66% громадян країн Альянсу, 9% ставлять цей принцип під сумнів.

Майже 70% опитаних підтримують нинішній рівень оборонних видатків НАТО – 41% виступає за збереження оборонного бюджету своє країни на нинішньому рівні, ще 29 % погоджуються із необхідністю його збільшення (за даними 2019-2020 років).

Читайте також: Співпраця України та НАТО буде посилена найближчим часом - спецпредставник генсека

У таких настроїв громадян країн НАТО є очевидна причина. Негативне ставлення до Росії висловлюють 41% опитаних, у той час як лише 18% ставляться до цієї країни скоріше прихильно. І майже половина опитаних вказали, що їхнє ставлення до Росії погіршилося протягом минулого року.

Подібні перестороги існують стосовно Китаю - 41% опитаних громадян країн НАТО ставляться до цієї країни скоріше негативно, і лише 19% - прихильно. 67% респондентів вважають, що потужність та вплив Китаю є причиною занепокоєння для їхньої країни.

Як повідомлялося, 14 червня у Брюсселі відбудеться саміт ЄС, головними темами якого визначено подальше зміцнення трансатлантичних зв’язків та розвиток оборонних спроможностей Альянсу на період до 2030 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-