Євросоюз не ухвалив нових санкцій проти Росії, але ситуація може змінитися

Євросоюз не ухвалив нових санкцій проти Росії, але ситуація може змінитися

Укрінформ
Рада міністрів ЄС із закордонних справ, що відбулася 19 квітня, не ухвалила рішення щодо запровадження додаткових санкцій проти Росії за її агресивну поведінку, але це означає лише те, що розгляд цього питання триває між країнами-членами, які можуть ініціювати такі санкції.

Про це у четвер в Брюсселі під час брифінгу для преси заявив речник Єврокомісії Пітер Стано, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«В понеділок високий представник ЄС зазначив, що наразі жодні рішення (щодо нових санкцій проти Росії) не були ухвалені. Але ситуація може змінитися. Ситуація, яка була у понеділок цього тижня, може бути зовсім іншою наступного понеділка. Ситуація на місцях, між Україною і Росією, між Чеською Республікою і Росією розвивається. Країни ЄС, як і високий представник ЄС, рішуче не погоджуються з тим, що наразі робить Росія, будь-то ситуація навколо Навального, в Україні або Чеській Республіці. Ми будемо діяти належним чином, і це саме та дискусія, що зараз відбувається між країнами-членами», - зауважив Стано.

Він наголосив, що Євросоюз готовий підтримати зусилля Чеської Республіки щодо притягнення до відповідальності тих, хто причетний до підриву складів боєприпасів у Врбетіце. За словами Стано, ЄС дасть рішучу відсіч ворожим діям російської розвідки проти інтересів та безпеки ЄС і його країн-членів.

Коментуючи ситуацію навколо необґрунтованого рішення Російської Федерації вислати 20 чеських дипломатів, він зауважив, що ЄС повною мірою підтримує заходи, що були вжиті Чеською Республікою, та розглядає можливість солідарної відповіді на недружні дії Росії.

«Якщо ви пам’ятаєте ту проблему, що виникла в Солсбері (у березні 2018 року – ред.), тоді також відбулася скоординована відповідь усіх, на той час - 28 країни-членів. Частина країн ЄС тоді також вислали російських дипломатів. Ми зараз ще не дійшли до цього моменту. Але Чеська Республіка – це частина Євросоюзу, тому ЄС надає країні потужну підтримку. Ми готові, всі 27 країн, здійснити подальші належні кроки», - зауважив Стано.

Читайте також: Злочинна діяльність Росії: Євросоюз підтримує дії Чехії

Як повідомлялося, у 2018 році після замаху на життя родини Скрипалів у британському місті Солсбері 25 країн світу, включаючи 18 членів ЄС і Велику Британію, ухвалили рішення вислати більше 150 російських дипломатів.

Чергова криза у стосунках між ЄС і Росією виникла після того, як 17-18 квітня Росія і Чехія взаємно вислали співробітників посольств з Москви і Праги. Приводом до цього послужило розслідування компетентних органів Чеської Республіки причетності службовців російського ГРУ до вибухів військових складів у чеському населеному пункті Врбетіце у 2014 році.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-