США тестують на добровольцях вакцину проти коронавірусу в таблетках

США тестують на добровольцях вакцину проти коронавірусу в таблетках

Укрінформ
Експерти Дослідницького інституту Чан Сун-Шіонг в Ель-Сегундо, штат Каліфорнія, перевіряють, чи може серія капсул працювати так само або навіть краще, ніж наявні вакцини проти коронавірусу.

Про це повідомляє CBS, передає Укрінформ.

Як зазначається, оральна вакцина є частиною експериментального протоколу, що тестується на здорових добровольцях. Та оскільки досі не відомо, чи можуть самі лише таблетки запобігти передачі вірусу, дослідники тестують чотири різні підходи.

Наприклад, деяким учасникам роблять ін’єкцію, деяким - ні. Іншим доброволяцям вводять одну дозу вакцини і двічі дають таблетки.

Читайте також: В Японії вперше у світі хворому на COVID-19 пересадили легені від живого донора

Як пише видання, те, що препарат має вигляд капсули, не єдина відмінність цієї вакцини від інших. У той час як наявні вакцини допомагають створювати антитіла до білка-шипа на поверхні коронавірусу, Т-клітинна вакцина ImmunityBio націлена на ядро вірусу — частину, яка, за словами вчених, менш схильна до мутацій.

«І цінність цього в тому, що ми генеруємо Т-клітини-вбивці», — сказав засновник і виконавчий голова ImmunityBio доктор Патрік Сун-Шіонг, ідейний натхненник створення вакцини.

Читайте також: Математики з НАНУ: чого чекати Україні від ковіду найближчі два тижні

Дослідники ImmunityBio припускають, що вони можуть створити довгостроковий захист від вірусу, генеруючи як Т-клітини-вбивці, так і антитіла.

На думку Сун-Шіонга, є підстави для оптимізму щодо довготривалого захисту, хоча вакцина-кандидат все ще на експериментальній стадії, а її безпечність і ефективність ще потрібно довести.

«Ми знаємо з попереднього досвіду з SARS-CоV-1 у 2003 році, що в інфікованих потім з’явилися Т-клітини, які зберігалися протягом 17 років», — сказав він.

Що стосується перорального прийому вакцини, річ не лише в тому, щоб уникнути уколу. Сун-Шіонг вважає, що комбінація цих двох чинників може бути ключем.

Читайте також: У Туреччині створили новий препарат проти COVID-19

«Уколом ми сподіваємося розвинути Т-клітини в усьому вашому тілі. І при пероральному застосуванні ми захищаємо слизові оболонки, кишківник і, сподіваємося, ніс і рот, тому що саме так потрапляє вірус (в організм - ред.). Він не потрапляє через вашу кров», — каже Сун-Шіонг.

У дослідженні беруть участь здорові дорослі віком до 55 років, які не хворіли на COVID-19.

Як повідомляв Укрінформ, за даними Worldometer, у світі зафіксовано 134 525 543 випадки зараження коронавірусом, зокрема 2 915 012 летальних, одужали 108 327 772 особи.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-