Рада ЄС ухвалила Європейський фонд миру на €5 мільярдів

Рада ЄС ухвалила Європейський фонд миру на €5 мільярдів

Укрінформ
Рада ЄС ухвалила новий фінансовий інструмент - Європейський фонд миру ємністю 5 мільярдів євро, який у період 2021-2027 роки використовуватиметься для фінансування заходів у межах Спільної політики ЄС у сфері закордонних справ і безпеки (CFSP).

Як повідомляє Укрінформ, про це повідомляється на сайті Європейської ради

«Рада ЄС сьогодні ухвалила рішення, яким засновується Європейський фонд миру (European Peace Facility - EPF) – позабюджетний фонд ємністю близько 5 мільярдів євро на період 2021-2027 роки, який буде наповнюватися завдяки внескам країн-членів. Його головною метою є запобігання конфліктам, збереження миру, зміцнення міжнародної стабільності й безпеки», - йдеться у документі.

Як зазначається, фонд також дасть змогу поліпшити допомогу країнам-партнерам шляхом підтримки миротворчих операцій або сприяння у розвитку спроможностей збройних сил для забезпечення миру й безпеки.

Читайте також: Євросоюзу бракує грошей на комплектування цивільних місій в Україні і Грузії – представник ЄС

Новий Фонд уперше дасть змогу надавати пряму допомогу урядам країн, на території яких ЄС проводить операції і місії у межах Спільної політики оборони і безпеки. Вона може включати поставки військового та оборонного обладнання, розвиток інфраструктури, що можуть здійснюватися за запитом країн-партнерів, регіональних або міжнародних організацій. ЄС надаватиме таку допомогу в межах чіткої та зваженої політичної стратегії, з оцінкою можливих ризиків та застосуванням необхідних запобіжників.

Європейський фонд миру є частиною оновленого підходу ЄС до фінансування зовнішніх дій. Його застосування буде координуватися з іншими напрямками політики ЄС та із наявними інструментами, такими як Інструмент сусідства, розвитку та міжнародного співробітництва ЄС (NDICI-Global Europe).

Читайте також: Рада ЄС досягла політичної згоди щодо Європейського фонду миру

Європейський фонд миру починає діяти з моменту ухвалення.

Як повідомлялося, Євросоюз проводить військові та цивільні операції в межах Спільної політики із закордонних справ і безпеки у багатьох країнах світу та трьох континентах – в Європі, в Африці та в Азії. Наразі ЄС здійснює 6 військових та 11 цивільних операцій за участю близько 5000 службовців, дві з них в Україні. Йдеться про EUAM Ukraine (Європейська дорадча місія ЄС в Україні) та EUBAM (Місія ЄС з прикордонної допомоги Молдові та Україні).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-