В Естонії вперше протестували протитанковий ракетний комплекс Spike

В Естонії вперше протестували протитанковий ракетний комплекс Spike

Фото
Укрінформ
У вівторок в Естонії на Центральному полігоні Сил оборони під час тестового відстрілу інструктори протитанкової роти, які раніше попрацювали на тренажерах, здобули перший досвід застосування ракетного комплексу Spike.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє портал національного телерадіомовлення ERR.

«Теорія і вправи на тренажері в основному пройдені. Ми перейшли до практики, яка включає в себе перші стрільби. Передусім вони необхідні для здобуття досвіду і розуміння можливостей системи озброєння", - пояснив командир протитанкової роти Дмитро Кондратенко, додавши, що стрільби минули добре.

Читайте також: Естонія мінімум на місяць вводить локдаун

Spike LR - протитанковий комплекс високої дальності, здатний уражати цілі на відстані від 200 метрів і до чотирьох кілометрів. Він дозволяє стріляти в режимі "вистрелив і забув": після здійснення спуску оператор не повинен супроводжувати ціль. Керування ракетою Spike LR здійснюється по оптоволоконному кабелю, завдяки цьому її можна перенацілити на інший об'єкт навіть у польоті. Також комплекс дає змогу вражати закриті цілі - тобто такі, які не знаходяться у прямій зоні видимості.

В Естонії вперше протестували протитанковий ракетний комплекс Spike / Фото: Marina Loštšina, err.ee

Ракета має високу стійкість до перешкод і не використовує для свого наведення лазерний промінь, тому бронетехніці складно її виявити та вжити контрзаходів.

Комплекс Spike LR перебуває на озброєнні 32 країн, з них 19 є членами Європейського союзу і НАТО.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-