У Росії сума штрафів «Радіо Свобода» як «іноагента» сягнула $730 тисяч

У Росії сума штрафів «Радіо Свобода» як «іноагента» сягнула $730 тисяч

Укрінформ
Мировий суддя 369 судової дільниці Москви в середу оштрафував «Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода» і гендиректора її Російської служби Андрія Шарого на 53,9 млн руб (приблизно $730 тис.) у справах про немаркування матеріалів іноземного агента.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє «МБХ медіа» після підрахунків на основі даних з картотеки суду.

Всього до суду надійшло 252 матеріали, по 126 протоколів на ТОВ «Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода» і гендиректора Шарого. З них на цей час розглянуто 196 матеріалів. За статтею про порушення порядку діяльності ЗМІ-іноагента (ч. 1 ст. 19.34.1 КпАП) передбачено штрафи в розмірі 50 тисяч рублів для посадових осіб і в розмірі 500 тисяч - для юридичних. Таким чином, станом на 10 березня, Шарого оштрафували на 4 мільйони 900 тисяч рублів, «Радіо Свобода» - на 49 млн рублів.

Читайте також: Штраф або в’язниця: Путін підписав закон про «іноземних агентів»

Також у суді поки що залишаються нерозглянутими 56 протоколів. Підсумкова сума штрафів організації та її гендиректора може дійти до 69,3 млн рублів (приблизно $940 тис.), якщо до суду не надійдуть нові матеріали.

«Штрафи - це організована державою кампанія примусу і залякування, вони спрямовані проти медіакорпорації, редакційна незалежність якої захищена законом», - заявляв раніше регіональний директор РВЄ/РС по країнах Європи і розвитку телепроектів Кирило Сухоцький.

При цьому The New York Times повідомляв, що «Радіо Свобода» може закрити російську редакцію, якщо влада продовжить чинити на неї тиск у зв'язку із законом про іноагентів.

Читайте також: У Росії уповільнили роботу Twitter

Як повідомляв Укрінформ, 15 лютого Роскомнагляд заявляв, що «Радіо Свобода» та її гендиректора сумарно оштрафували на 19,3 млн рублів, усього було складено 195 протоколів.

«Радіо Свобода» 5 лютого подало у Тверський районний суд Москви скарги на постанову у справі про відсутність маркування іноагента.

Читайте також: У Росії заблокували інтернет-видання через статтю про соратника Навального

12 січня «Радіо Свобода» отримала повідомлення про порушення за відсутність на сайті маркування іноагента. За словами представника агентства, російського регулятора попередили про штраф у розмірі приблизно 480 тисяч доларів за 130 подібних порушень.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-