ЄС засудив насильство проти демонстрантів у  М’янмі

ЄС засудив насильство проти демонстрантів у М’янмі

Заява
Укрінформ
ЄС засудив репресії та насильство, що їх військові та сили безпеки М’янми застосували до учасників мирних протестів проти військового перевороту від 1 лютого, в результаті десятки людей загинули, сотні були заарештовані.

Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться у заяві речника ЄС, що оприлюднена на сайті Європейської служби зовнішніх дій.

«Європейський Союз засуджує триваючи насильство і репресії проти мирних протестувальників із боку військових та сил безпеки М’янми, що призвели сьогодні до загибелі безневинних цивільних людей. Неозброєні цивільні громадяни та медичний персонал були застрелені, сотні людей були арештовані, що є грубим порушенням міжнародного законодавства», - йдеться у заяві.

Читайте також: Військові М’янми відкликають сотню співробітників диппредставництв

Як зазначається в документі, військовий режим почав проводити цілеспрямовані акції також проти засобів масової інформації країни, дедалі більше журналістів піддалися свавільним арештам та затриманням.

«Переслідування та залякування працівників медіа, які лише виконують свою роботу, є неприйнятним. Такі спроби примусити замовкнути медіа та знищити свободу висловлювань не закриватиме від світу можливість бути свідками дій військових М’янми та мужності народу країни, вони не нададуть жодної легітимності заколоту. Має бути забезпечена відповідальність (за такі дії) та повернення до демократії в М’янмі», - наголосив речник ЄС.

Читайте також: Путчисти в М'янмі відсторонили постпреда при ООН за підтримку протестувальників

Як повідомлялося, 3 березня у М’янмі сталися зіткнення учасників протестів проти військового заколоті від 1 лютого з поліцією і силами безпеки. За повідомленнями міжнародної преси, лише сьогодні в країні загинули принаймні 38 людей, загальна кількість жертв серед цивільного населення від початку протестів перевищила 50 осіб.

Військові М'янми 1 лютого відсторонили від влади законне цивільне керівництво країни на чолі з Аун Сан Су Чжі та оголосили надзвичайний стан, який триватиме протягом року. Також у країні продовжують відключати інтернет, бо протестувальники використовують соцмережі для організації нових акцій і заходів. Наразі державна радниця Аун Сан Су Чжі та президент країни Він М'їн перебувають під арештом.

Фото: Getty Images

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-