Контррозвідка ФРН запідозрила у правому екстремізмі депутатів з Бундестагу та Європарламенту

Контррозвідка ФРН запідозрила у правому екстремізмі депутатів з Бундестагу та Європарламенту

Укрінформ
Німецьке Федеральне відомство із захисту конституції офіційно оголосило про підозру в правому екстремізмі цілій партії – правопопулістській «Альтернативі для Німеччини», партія пообіцяла захищатися.

Як передає кореспондент Укрінформу, першим про це рішення контррозвідки 3 березня повідомив журнал Spiegel із посиланням на власні джерела, офіційної заяви спецслужби поки немає.

Рішення про взяття АдН під нагляд, згідно з повідомленням, ухвалене на підставі експертного висновку. За два роки юристи та експерти з питання правого екстремізму зібрали численні свідоцтва на майже тисячу сторінок про можливі порушення членами цієї партії демократичних засад держави.

За членами партії, зокрема, депутатами Бундестагу, ландтагів і Європарламенту можна буде вести стеження. Але доки розглядатиметься апеляція, цього робити не будуть.

Партія вже опротестувала в адміністративному суді Кельна висновок відомства про те, що вона є «правоекстремістським ризиком».

Читайте також: У Раді Європи Росія намагалася звинуватити Україну в «неонацизмі»

У середу керівники партії та депутатської фракції АдН у Бундестазі назвали рішення спецслужб «скандальним» і заявили, що оцінювати відповідність його конституції буде Конституційний суд.

«Це скандальне та унікальне для ФРН рішення політично інструменталізовано перед двома земельними виборами та виборами в Бундестаг. Мета – дискредитувати найбільшу опозиційну партію. Ми будемо захищатися», - заявив співголова АдН Тіно Хрупалла.

Читайте також: СБУ викрила двох іноземців - вербувальників до лав екстремістів

Минулого року Федеральне відомство із захисту конституції брало під контроль «Крило» АдН через підозру в пропаганді праворадикальних ідей. Після цього підрозділ партії оголосив про саморозпуск.

«Альтернатива для Німеччини» була засновано 6 лютого 2013 року, з того часу до 2018 року ввійшла в ландтаги всіх 16 німецьких земель, а за підсумками виборів 24 вересня 2017 року стала третьою за чисельністю партією в Бундестазі.

Члени цієї партії неодноразово відвідували анексований Росією півострів Крим.

Фото: dpa

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-