Pfizer очікує за рік заробити $15 мільярдів на COVID-вакцині

Pfizer очікує за рік заробити $15 мільярдів на COVID-вакцині

Укрінформ
Американська компанія Pfizer спільно з німецьким партнером BioNTech планує отримати прибуток у близько 15 млрд доларів від постачання своєї вакцини BNT162b2 проти коронавірусу.

Про це йдеться у фінансовому плані компанії, передає власний кореспондент Укрінформу.

У документі відзначається, що вакцина BNT162b2 забезпечить значну частку у структурі прибутку компанії у 2021 році. Йдеться про 15 млрд доларів, і ця сума може збільшуватися після укладання додаткових контрактів.

Загалом Pfizer планує цього року виробити 2 млрд доз вакцин. Виробничі потужності будуть збільшені після розгортання виробництва у Європі на підприємствах фармацевтичних гігантів – французької Sanofi та швейцарської Novartis.

Читайте також: Україна подасть додатковий запит до COVAX на збільшення кількості вакцин Pfizer

Сьогодні у світі існує глобальний дефіцит вакцин проти коронавірусу. Національні уряди та міжнародні організації уклали форвардні контракти на постачання декількох мільярдів доз препаратів. Зокрема, Євросоюз замовив близько 2 млрд доз. При цьому основні виробники, продукція яких була сертифікована ВООЗ та ЄС, відчувають проблеми із виходом на більші промислові потужності з виробництва вакцин, щоб виконати контрактні зобов'язання та задовольнити попит.

Читайте також: Степанов припускає, що Україна не отримає достатньо вакцин у потрібні терміни

За даними Worldometer, у світі виявлено 104 031 036 випадків зараження коронавірусом, померли 2 250 245 людей, одужали 75 867 883 особи. 

Фото: Global Look Press/Aurelien Morissard

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-