Вчені визначили ризики зараження COVID-19 на масових заходах

Вчені визначили ризики зараження COVID-19 на масових заходах

Дослідження
Укрінформ
Німецькі вчені запросили 1,2 тисячі осіб на концерт, щоб вивчити, як масові заходи впливають на поширення інфекції.

Як передає Укрінформ, відповідь на це питання шукали вчені з Університетської клініки Галле і Галле-Віттенберзьского університету імені Мартіна Лютера (Німеччина), опублікувавши результати експерименту на порталі препринтів medRxiv.org.

«Заходи з розсадженням у приміщенні, якщо вони проводяться з дотриманням гігієнічних заходів і при відповідній вентиляції, мало впливають на поширення інфекції. <...> Однак деякі спостереження показують, що тип події визначає його роль в епідемії: наприклад, ризик спалаху в разі релігійних заходів вище порівняно зі спортивними заходами або концертами», - пишуть науковці.

Автори дослідження заповнили частину стадіону в місті Лейпциг добровольцями. Кожен з них заздалегідь пройшов тест на коронавірус (до участі допускалися тільки ті, хто отримав негативний результат) і повинен був носити маску (N95). Крім цього, випробовуваних забезпечили спеціальними пристроями, що дозволяли записувати пересування і тим самим відслідковувати шляхи аерозолів - дрібних частинок з органів дихання, які можуть нести вірус.

Щоб побачити, чого торкалися добровольці, всі поверхні обробили флуоресцентними дезінфікуючими засобами. А для відтворення максимально реалістичної поведінки публіки на подібних заходах на «концерті» виступив поп-співак Тім Бенджко. Крім того, дослідники розробили комп'ютерну модель внутрішньої арени, показали, як розподіляються аерозолі по приміщенню, і розглянули, як на поширення вірусу в таких випадках впливають носіння масок, масштаб заходу, системи вентиляції та вихідні рівні захворюваності, цитує ресурс Naked Science.

Читайте також: Без обмежень у Німеччині буде 400 тисяч інфікувань щодня – Інститут Коха
«Ми розглянули три різні сценарії: 1) без обмежень (обстановка до пандемії), 2) з помірними обмеженнями (розсадження в шаховому порядку, вдвічі більше входів), 3) із суворими обмеженнями (попарне розсадження з дистанцією у півтора метра від сусідів, в чотири рази більше входів). Кожен сценарій передбачав вхід на захід (60 хвилин), першу половину (20-54 хвилин), перерва (20 хвилин), другу половину (20-45 хвилин) і вихід (15 хвилин). <...> Найбільше контактів відбувалося на вході і в перерві, але лише деякі з них тривали більше 15 хвилин. А заходи, вжиті в другому і третьому сценарії, привели до значного скорочення їхньої кількості. Майже всі контакти під час самої вистави тривали довше 15 хвилин», - розповіли дослідники, наголошуючи, що передача вірусу залежить від того, як часто відвідувачі заходів контактують один з одним і чи мають вони маски.

Відтак, за їхніми словами, у випадку, коли заразилися 50 на 100 тисяч населення на тиждень - в середньому від 10 до 40 інфікованих будуть відвідувати будь-який масовий захід. Якщо за базове репродуктивне число брати три (середня кількість здорових людей, яких заражає один носій вірусу), ризик передачі протягом 15-хвилинного контакту під час подібних концертів становить близько 7%. Якщо уявити, що за місяць як мінімум 100 тисяч осіб будуть відвідувати концерти, то загальна кількість випадків зараження збільшиться наступним чином: 2,3%, 1,1% і 0,4% для першого, другого і третього сценаріїв відповідно.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-