Міноборони Чехії відмовилось передати Росії пам’ятник Конєву

Міноборони Чехії відмовилось передати Росії пам’ятник Конєву

Укрінформ
Чехія з повагою ставиться до вояків Червоної Армії і дбає про їхні поховання на своїх теренах, однак пам’ятник радянському маршалу Іванові Конєву Росії не передасть.

Про це міністр оборони Чехії Любомир Метнар заявив у відповідь на лист російського міністра оборони Сергія Шойгу з проханням «передати пам’ятник Іванові Конєву Російській Федерації щонайшвидше», повідомляє Радіо Свобода з посиланням на чеські ЗМІ.

«Пам’ятник не є власністю Міністерства оборони і не стояв на його ділянці. Також, у відповідності до правових норм, його не можна було віднести до категорії воєнних поховань», - зазначається у листі міністра оборони Чехії до російського колеги.

Метнар додав, що пам’ятник Конєву належить празькому району Прага 6, відповідно Міністерство оборони Чехії не має повноважень ним розпоряджатися. А отже, Міністерство оборони Чеської Республіки «не має повноважень вирішувати його можливу передачу Російській Федерації», наголосив керівник відомства.

Водночас чеський міністр зазначив, що Міноборони Чехії опікується утриманням близько чотирьох тисяч могил і братських російських воєнних поховань, і «цю опіку неодноразово підтверджували представники вашого міністерства на засіданнях спільної чесько-російської міжурядової комісії, що дбає про воєнні могили».

Читайте також: Чеські ЗМІ назвали ім'я російського дипломата, який збирався отруїти празьких політиків

Пам’ятник Іванові Конєву був встановлений 9 травня 1980 року на площі Інтербригади в районі Праги 6. Монумент був демонтований 3 квітня цього року за рішенням ради Прага 6.

Російська сторона висловила «рішучий протест» проти демонтажу монумента, розцінивши подію «як недружній крок, що прямо протидіє Договору про дружні відносини і співпрацю між Російською Федерацією й Чеською Республікою з 1993 року».

Мерові і головам двох районів Праги, зокрема й Прага 6, надали охорону через повідомлення про ймовірну підготовку замаху на них з боку РФ.

Фото: EPA-EFE

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-