Росія підписала “Мінськ” як учасниця конфлікту на Донбасі, а не посередник - Маас

Росія підписала “Мінськ” як учасниця конфлікту на Донбасі, а не посередник - Маас

Укрінформ
Росія є стороною конфлікту в Україні, що підтвердила підписанням Мінських угод, тому саме в такій ролі її і розглядають партнери по нормандському формату.

Про це заявив міністр закорлонних справ Німеччини Гайко Маас після відеоконференції голів МЗС ФРН, Франції, України та Росії, повідомляє Укрінформ.

«Для нас було і залишається очевидним, що є також основою для нормандського формату, що сторонами угоди є Москва і Київ, що Росія і Україна підписали Мінські угоди, а не Німеччина або Франція, тому саме вони залишаються для нас сторонами конфлікту», - заявив Маас, відповідаючи на запитання про намагання Кремля представити стороною переговорів підтримуваних Росією бойовиків.

Читайте також: Втілити у життя "Мінськ" без нормальної роботи місії ОБСЄ неможливо – Маас

За словами Мааса, глава МЗС РФ Сергій Лавров підтвердив сьогодні визнання Мінських угод російською стороною, що має означати визнання відповідальності за їх виконання.

Керівник німецького зовнішньополітичного відомства також зазначив, що в другому півріччі минулого року на Заході «безпосередньо відчули, що прихід до влади Президента України Володимира Зеленського надав сильного імпульсу Мінському процесу». Новий український лідер показав готовність до компромісу і зробив великий внесок у те, щоби процес знову почав просуватися, зазначив Маас.

Читайте також: Санкції проти РФ тісно пов’язані з повною імплементацією "Мінська" - речник ЄС

Він також зауважив, що, попри складність спілкування у відеорежимі, міністри показали спроможність обговорити «дуже-дуже багато пунктів при наявності подекуди дуже-дуже різних оцінок» і при цьому знайти певні компроміси і досягти певних результатів при надзвичайно складних стартових умовах. Утім, у веденні таких складних перемовин персональний контакт є надзвичайно важливим, вважає глава МЗС ФРН, який виступив ініціатором відеоконференції.

Наступну подібну зустріч планується провести приблизно за місяць.

Як повідомлялося, 30 квітня відбулася відеоконференція міністрів закордонних справ країн Нормандської четвірки.

Остання зустріч лідерів країн Нормандської четвірки відбулася 9 грудня 2019 року у Парижі за участю президентів України, Франції та Росії Володимира Зеленського, Емманюеля Макрона і Володимира Путіна, а також канцлера ФРН Ангели Меркель.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-