В Австрії обмежили вихід на вулицю, штраф - понад €2000

В Австрії обмежили вихід на вулицю, штраф - понад €2000

Укрінформ
Уряд Австрії ухвалив додатковий пакет заходів, спрямованих на обмеження поширення Covid-19, ці заходи передбачають, зокрема, вихід на вулицю лише за необхідності та повну заборону зібрань.

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Австрії.

Раніше планувалося, що ресторани, кафе та бари з понеділка працюватимуть лише до 15.00, а нові заходи передбачають повне припинення роботи таких закладів. Забезпечення населення продуктами харчування покладено на супермаркети та служби доставки, які продовжують свою роботу.

Також з понеділка мають бути закриті усі магазини, які торгують товарами, що не є необхідними для повсякденного життя.

Закриваються й усі спортивні, ігрові майданчики та інші майданчики громадського використання.

Крім того, на вулицю варто виходити у трьох випадках: по невідкладній професійній роботі, за продуктами чи в аптеку, або для допомоги іншим людям (які, наприклад, не можуть самі купити собі продукти та ліки).

Якщо ж хтось дуже хоче вийти прогулятися, то це потрібно робити лише по одному, або з особами, з якими спільно проживаєш у квартирі (приватному будинку).

З понеділка дотримання цих обмежень контролюватиме поліція.

Згідно з поясненням федеральної канцелярії, якщо поліцейські зустрічатимуть групу осіб, то порекомендують їм "розійтися". Так відбуватиметься вже у неділю, а з понеділка можливе накладення адміністративних штрафів щодо таких порушень у розмірі до 2180 євро. Те ж саме стосується і порушення заборони щодо використання спортивних та ігрових майданчиків - тут адмінштраф може бути в розмірі до 3600 євро.

При цьому у федеральній землі Тіроль, що на кордоні з Італією і де зафіксовано вже понад 200 випадків зараження коронавірусом, введено де-факто комендантську годину. Мешканцям дозволяється виходити з дому лише у випадку надзвичайної ситуації, для купівлі продуктів чи ліків, або ж на невідкладну професійну роботу. Обмеження на пересування діє з 15 березня і триватиме щонайменше тиждень.

Федеральний канцлер Австрії Себастіан Курц також анонсував, що надалі планується "обмеження свободи пересування в громадському просторі країни".

Разом з цим, з огляду на поширення коронавірусу в Австрії призупинено демобілізацію військовослужбовців строкової та альтернативної цивільної служби. Більше того, мобілізації підлягають громадяни, які протягом останніх 5 років проходили альтернативну цивільну службу.

Читайте також: Коронавірус подолали майже 74 тисячі осіб у світі

За останніми даними онлайн-карти поширення Covid-19 від Дослідницького центру системних наук та інженерії Університету Джонса Гопкінса, у Австрії підтверджено 860 випадків зараження коронавірусом, 1 людина померла, 6 - одужали.

Як повідомлялося, раніше влада Австрії з метою обмеження поширення коронавірусу обмежила проведення масових заходів в країні, в результаті чого адміністрації музеїв, театрів, опер, виставок, спортивних арен, концертних залів тощо повідомили про закриття до початку квітня. Скасовано заняття у вишах, також закриваються школи та дитсадки. З 16 березня в країні закриваються торговельні точки, за винятком продуктових магазинів, аптек, АЗС, пошти.

11 березня ВООЗ офіційно оголосила глобальну пандемію Covid-19.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-