Керівник розвідки США визнав “прохання до України” Трампа поганим для нації

Керівник розвідки США визнав “прохання до України” Трампа поганим для нації

Укрінформ
Призначений президентом Трампом в.о. директора Національної розвідки США Джозеф Магвайр визнав, що будь-яке прохання до іноземного уряду з боку президента США допомогти йому виграти вибори є таким, що шкодить нації.

Про це він сказав у четвер, 26 вересня, на слуханнях в Розвідувальному комітеті Палати представників США, присвячених розмові президентів Трампа й Зеленського, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Це є безвідповідальним, небажаним й поганим для нації – мати втручання ззовні з боку будь-якої іноземної сили", - заявив Магвайр у відповідь на запитання конгресмена Хека про те, чи нормально, коли "президент чинить тиск на іноземну країну з метою допомогти йому виграти вибори".

Він також погодився, що "ніхто не може бути вищим за закон".

Керівник Національної розвідки США визнав, що усвідомив важливе значення ситуації зі скаргою щодо розмови президентів Трампа й Зеленського одразу, як тільки ознайомився з документами.

"Коли я побачив цей звіт (генерального інспектора Розвідувального співтовариства – ред.) і скаргу (викривача – ред.), я одразу зрозумів, що це серйозне питання", - сказав він.

Водночас Магвайр назвав справу "унікальною й безпрецедентною", у тому числі через прецедент оприлюднення стенограми, та висловив упевненість, що це зменшить рівень довіри в подібних переговорах у наступному.

"Я думаю, що інші лідери в майбутньому, коли спілкуватимуться з нашим главою держави, будуть більш обережними щодо того, що вони кажуть, та знизять рівень взаємодії з президентом (США – ред.) через оприлюднення (стенограми – ред.)", - сказав він.

Магвайр також відмовився відповідати на пряме запитання, чи обговорював він зміст скарги викривача на президента Трампа із самим главою Білого дому. "Мої розмови з президентом як директора Національної розвідки є конфіденційними, і для мене було б недоречним говорити про моє спілкування з президентом США, оскільки це зруйнувало б мої стосунки з президентом у питаннях розвідки", - наголосив чиновник.

Водночас Магвайр підтвердив, що його офіс проводив консультації з юристами Білого дому після отримання скарги, оскільки телефонні розмови з іноземними лідерами зазвичай підпадають під юрисдикцію виконавчої влади.

Читайте також: Керівник розвідки США свідчитиме у Конгресі щодо розмови Трампа й Зеленського

Керівник розвідки крім того заявив, що не знає, хто з його відомства виступив у ролі "викривача" та відправив скаргу на "неприпустиму" пропозицію президента Трампа у його розмові з українським колегою. Він також підкреслив, що президент не просив його встановити особу, яка написала скаргу. Тим часом, Магвайр підтвердив, що "викривач" мав повне право діяти так, як діяв, та пообіцяв, що не заборонятиме йому або їй вільно свідчити перед Конгресом США.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-