В ООН попередили про затоплення мегаполісів та появу

В ООН попередили про затоплення мегаполісів та появу "кліматичних біженців"

Укрінформ
Сотні мільйонів людей по всьому світу можуть перетворитися у "кліматичних біженців" через підйом рівня світового океану.

Про це повідомляє DW.

"Навіть якщо людству вдасться не допустити глобального потепління більш ніж на 2 градуси в порівнянні з доіндустріальною епохою, через підвищення рівня океану 280 мільйонів людей можуть позбутися своїх будинків", - йдеться в повідомленні.

Такі кліматичні умови провокують танення льодовиків, що в результаті призводить до підйому рівня води більш ніж на 4 метри.

"Цього достатньо, щоб стерти більшість прибережних міст з лиця землі", - читає Бенджамін Страусс, керівник некомерційної організації Climate Central.

Читайте також: У Дніпрі за кілька годин випала місячна норма опадів

Експерти вважають, що в майбутньому майже повністю або частково під воду підуть багато великі міста. У їх числі називають Гонконг (31% його території, на думку авторів доповіді, опиниться під водою), Шанхай (39%), Мумбаї (27%), Калькутта (24%), Амстердам (92%), Бангкок (42%) і Майамі (43%).

Крім того, деякі острівні держави можуть вже до 2050 року стати безлюдними, однак це буде пов'язано не з затопленням, що, на думку експертів, навряд чи відбудеться раніше 2100 року, а з тим, що частота повеней призведе до забруднення питної води.

Читайте також: Кількість мігрантів у світі перевищила 270 мільйонів

У деяких містах, де це буде можливо з технічної та фінансової точок зору, влада зробить певні зусилля, щоб уникнути занурення під воду. Зокрема, в Нью-Йорку можуть бути виконані захисні роботи, які обійдуться в мільярди доларів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-