Кількість мігрантів у світі перевищила 270 мільйонів

Кількість мігрантів у світі перевищила 270 мільйонів

Доповідь
Укрінформ
З 2010 року кількість мігрантів у світі зросла на 51 мільйон, і більш ніж половина з них мешкають лише в 10 країнах.

Про це йдеться у доповіді ООН, яка була презентована 17 вересня у штаб-квартирі цієї організації, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Кількість міжнародних мігрантів у світі досягла орієнтовної позначки у 272 мільйони людей у 2019 році, що на 51 мільйон більше за рівень 2010 року”, - йдеться у висновках доповіді.

Фахівці ООН повідомляють, що мігранти нині становлять 3,5% населення світу (для порівняння, у 2000 році - 2,8%).

В організації не дають оцінок наведеним цифрам, але відзначають, що при впорядкованій, безпечній, прогнозованій міграції та мобільності людей, таке переміщення може мати позитивні результати, зокрема, сприяти економічному розвитку й досягненню Цілей сталого розвитку ООН.

Читайте також: Майже чверть жителів Австрії мають міграційне коріння

“Європа утримує лідерство як пункт прагнень мігрантів (82 мільйони осіб), за нею йдуть Північна Америка (59 млн) і Західна Азія (49 млн)”, - уточнюється у доповіді.

Майже половина всіх мігрантів на планеті мешкають лише в десяти країнах. 51 мільйон - у США (19% від їх загальної кількості), по 13 мільйонів - у Німеччині й Саудівській Аравії, 12 млн - у Росії, 10 млн - у Великій Британії, 9 млн - в ОАЕ, по 8 млн - у Франції, Канаді й Австралії, 6 млн - в Італії.

Третина всіх міжнародних мігрантів походить теж лише з 10 країн.

“Лідирує Індія: за кордоном мешкають 18 мільйонів індійців. Мігранти з Мексики становлять другу за розміром діаспору - 12 мільйонів. Вихідці з Китаю - 11 млн, Російської Федерації - 10 млн, Сирії - 8 млн”, - повідомляє ООН.

Читайте також: Туреччина погрожує Євросоюзу новим потоком біженців з Сирії

У доповіді також наголошується, що у світі продовжує зростати вимушене переселення унаслідок воєн та інших подібних обставин. З 2010-го до 2017 року кількість біженців і шукачів притулку зросла на 13 мільйонів, що становить чверть додаткових мігрантів за цей час. Північна Африка та Західна Азія прийняли близько 46% біженців.

Кожен сьомий мігрант у світі молодший від 20 років. Троє з чотирьох - працездатного віку (20-64 роки).

На запитання кореспондента Укрінформу доповідачі уточнили, що внутрішньо переміщені особи не входять до зазначених цифр, це дані виключно щодо міжнародної міграції.

Доповідь з міжнародної міграції створюється фахівцями ООН на основі переписів населення країн, реєстрів народонаселення, національно репрезентативних опитувань. Її дані розподіляються за віком, статтю, походженням, охоплюючи 232 країн та територій станом на 1 липня кожного року дослідження. Попередні доповіді публікувалися у 1990, 1995, 2000, 2005, 2010, 2015 роках.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-