Суд ЄС дозволив обмежувати мовлення телеканалів з пропагандою ненависті

Суд ЄС дозволив обмежувати мовлення телеканалів з пропагандою ненависті

Укрінформ
Суд ЄС у Люксембурзі дозволив країнам Євросоюзу обмежувати роботу телеканалів, на яких присутня пропаганда ненависті.

Про це повідомляє DW.

«Країни Євросоюзу можуть обмежувати роботу телеканалів, на яких присутня пропаганда ненависті, переводячи їх на мовлення виключно на платній основі», - йдеться у повідомленні.

Таке рішення ухвалене 4 липня у справі щодо рішення Литовської комісії з радіо і телебачення, яка в травні 2016 року зобов'язала ретрансляторів на один рік перевести російськомовний телеканал NTV Mir Lithuania в пакет програм, доступних лише після внесення додаткової плати.

На думку литовської сторони, телеканал поширював дезінформацію і пропагував ворожнечу і ненависть у своєму ефірі. Зокрема, як було встановлено, в ефірі телеканалу лунали оцінки, згідно з якими у Литві владою нібито проводиться неонацистська внутрішня політика, що загрожує російській національній меншині.

Читайте також: У Європі майже половина молодих євреїв стикалася з проявами антисемітизму

Холдинг Baltic Media Alliance, який здійснює мовлення телеканалу, звернувся в адміністративний суд Вільнюса з вимогою анулювати рішення комісії. На думку позивача, воно порушувало директиву Євросоюзу про аудіовізуальні медіапослуги. Своєю чергою суд у Вільнюсі попросив Люксембург роз'яснити, чи підпадає позиція литовської комісії під директиву.

Суд ЄС визнав, що рішення комісії слугує підтриманню громадського порядку. При цьому трансляція передачі телеканалу, що викликала претензії Вільнюса, не буде припинена або заборонена. Вона буде доступна користувачам, які оплатили відповідний пакет.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-