Молдавські соціалісти заявили, що не визнають рішень Конституційного суду

Молдавські соціалісти заявили, що не визнають рішень Конституційного суду

Укрінформ
Партія соціалістів в Молдові не визнає прийняті в останні дні рішення Конституційного суду і вважає ці рішення антиконституційними, спрямованими на дестабілізацію ситуації в країні.

Про це йдеться в заяві партії соціалістів, що входить до складу парламентської коаліції, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Молдові.

«Партія соціалістів не визнає всі рішення так званого Конституційного суду, а насправді шести осіб, підконтрольних антинародному режиму Демократичної партії, прийняті за останні кілька днів. Всі ці дії є антиконституційними та спрямовані на дестабілізацію ситуації в країні», - йдеться в заяві.

Читайте також: Прем'єр Молдови: Мирна передача влади - єдиний шлях до виходу з кризи

Як наголошується в документі, всі дії Демпартії і її лідерів соціалісти вважають не чим іншим, як узурпацією державної влади, що відповідно до Конституції є грубим злочином проти народу і країни.

У заяві соціалістів наголошується, що «ніякої мови про дострокові вибори в цих умовах бути не може, тому що в країні існують легітимні парламент, президент і уряд».

Читайте також: У Молдові призначили тимчасово виконуючого обов'язки президента

Як повідомляв Укрінформ, у суботу, 8 червня, в парламенті Молдови повідомили про створення тимчасової коаліції, до складу якої увійшли депутати з фракцій Партії соціалістів і політичного блоку «ACUM» (під угодою підписалися 60 депутатів). Всього в парламенті Молдови - 101 депутат.

На засіданні було обрано спікера парламенту - голову Партії соціалістів Зінаїду Гречану, а також затверджено новий склад уряду на чолі з Майєю Санду. Уряд склав присягу. Перше засідання нового уряду заплановано на понеділок. За словами Санду, воно відбудеться в приміщенні парламенту, тому що вхід в будівлю уряду заблоковано прихильниками Демократичної партії.

Читайте також: Південь Молдови підтримує парламентську більшість і новий уряд

Депутати від коаліції прийняли також Декларацію про визнання Молдови «захопленою державою», звільнили з посад главу Служби інформації і безпеки та керівника Національного центру по боротьбі з корупцією.

Конституційний суд Молдови виніс вердикт про визнання неконституційними всіх прийнятих нинішнім складом парламенту 8 червня і в наступний період рішень, постанов і законодавчих актів. Інстанція вже винесла вердикти про неконституційність обрання Зінаїди Гречаної спікером, а Майї Санду прем'єр-міністром.

Читайте також: Представники бізнесу в Молдові закликали підтримати новий уряд

У неділю, 9 червня, Конституційний суд тимчасово відсторонив від посади президента Ігоря Додона за його відмову розпустити парламент і призначити дострокові вибори, призначивши тимчасово виконуючим обов'язки президента заступника голови Демократичної партії Павла Філіпа. Філіп, у свою чергу, підписав указ про розпуск парламенту і про призначення дострокових виборів на 6 вересня цього року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-