Facebook видалив майже сотню російських акаунтів, що поширювали фейки про Україну

Facebook видалив майже сотню російських акаунтів, що поширювали фейки про Україну

Укрінформ
Соціальна мережа Facebook видалила 97 облікових записів, пов'язаних з російською пропагандою та дезінформацією, що поширювали фейки, зокрема, про Україну.

Про це йдеться у блозі компанії.

"Ми видалили 97 облікових записів Facebook, сторінок і груп, які демонстрували скоординовану неправдиву поведінку як частина мережі, що виходить з Росії і зосереджена на Україні", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, особи, які стоять за цією діяльністю, використовували фальшиві облікові записи для управління сторінками і групами, поширення свого контенту і підвищення залученості користувачів, а також для залучення їх до переходу на інші сайти, з різноманітним контентом.

Фейкові акаунти публікували неправдиву інформацію про військовий конфлікт на сході України, про політику Росії і Європи, війну в Сирії.

Зокрема, було видалено 62 особистих акаунти, 10 публічних сторінок і 25 груп. На кожній сторінці було не менше 34 тис. підписників, а у однієї з груп було близько 86 тисяч читачів.

Крім того, було видалено ще 21 обліковий запис, сторінку і аккаунт в Instagram, які були частиною меншого мережевого втручання з Росії, спрямованого на Австрію, країни Балтики, Німеччину, Іспанію, Україну і Велику Британію. Вони поширювали повідомлення про місцеву політику, включаючи теми біженців, питання релігії, НАТО.

Читайте також: Російське розслідування: Трамп скаржиться на Мюллера і “злих демократів”

Ці сторінки були виявлені в ході внутрішніх розслідувань скоординованого, як припускається, Росією поширення брехливого ​​контенту.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-