Європейська рада продовжила термін виходу Британії з ЄС до 31 жовтня

Європейська рада продовжила термін виходу Британії з ЄС до 31 жовтня

Укрінформ
Європейська рада продовжила чинність статті 50 Угоди щодо виходу Великої Британії з ЄС на наступні шість місяців, до 31 жовтня 2019 року.

Про це на прес-конференції за підсумками засідання Європейської ради, що розпочалася близько третьої ранку 11 квітня, повідомили її голова Дональд Туск та президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, передає кореспондент Укрінформу.

«Сьогодні вночі Європейська рада вирішила надати Великій Британії гнучке відтермінування періоду за статтею 50 до 31 жовтня. Це означає, що їй буде надано додаткові шість місяців. У цей час весь пакет дій буде повністю перебувати в руках Британії. Вони можуть все ще ратифікувати Угоду про вихід, і за фактом цього продовження буде скасовано. Вони також можуть переоцінити усю стратегію стосовно Brexit, що може призвести до змін у Політичній декларації, але не в Угоді про вихід. Наприкінці цього періоду Лондон також матиме можливість відкликати статтю 50 і скасувати власне Brexit», - зазначив Дональд Туск.

Читайте також: Європарламент вимагає від Британії та Європейської ради визначитися з Brexit

За його словами, на цей період Велика Британія продовжуватиме співпрацю як повноправний член ЄС з усіма правами, та як близький друг та союзник, що користується довірою, у майбутньому.

«Дозвольте мені завершити посланням до наших британських друзів. Це продовження є настільки гнучким, як це очікувалося, хоча дещо коротше, ніж я очікував. Але його достатньо, щоб знайти найкраще рішення з усіх можливих. Будь-ласка, не втрачайте цей час», - додав голова Європейської ради.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-