Чотири країни вказали на роль Асада та РФ у продовженні сирійського конфлікту

Чотири країни вказали на роль Асада та РФ у продовженні сирійського конфлікту

Укрінформ
Дамаск і Москва за допомогою Тегерана мають припинити ескалацію насильства в Сирії та зрозуміти, що Захід не має наміру фінансово підтримувати режим Асада в таких умовах.

Про це йдеться у Спільній заяві урядів Німеччини, Франції, Сполученого Королівства та Сполучених Штатів щодо 8-ї річниці сирійського конфлікту, передає Укрінформ.

«Військове рішення, яке сирійський режим сподівається насадити за підтримки Росії та Ірану, не принесе миру. Єдиний спосіб покінчити з насильством і економічними труднощами і розв'язати конфлікт на довгостроковій основі - це переговорне політичне рішення», - йдеться в документі.

Його підписанти наголошують, що продовжуватимуть свої зусилля, спрямовані на притягнення до відповідальності осіб, відповідальних за злочини, скоєні в сирійському конфлікті, щоб допомогти сирійському народові досягти справедливості і примирення. А також дають чітко зрозуміти, що не будуть розглядати питання про надання та підтримку будь-якої допомоги в питаннях реконструкції, відновлення доти, доки надійний, суттєвий і справжній політичний процес не стане незворотним.

«Росія і Сирія повинні визнати право сирійських біженців на добровільне і безпечне повернення на батьківщину і більше не повинні робити вигляд, що вже створено умови для відновлення і нормалізації», - заявляють представники чотирьох держав і закликають Москву та Дамаск вести серйозні переговори щодо єдиного, що може принести мир у Сирію.

Чотири держави підкреслюють, що 8 років тому десятки тисяч сирійців вийшли на вулиці, щоб вимагати свого права на свободу вираження поглядів, реформ і справедливості. До найбільшої гуманітарної кризи після закінчення Другої світової війни призвела жорстока реакція режиму Асада та його роль в наступному конфлікті.

«Ми шануємо відважних чоловіків і жінок з усіх верств суспільства в різноманітному сирійському суспільстві, які працюють на краще майбутнє для країни. Ми також згадуємо незліченну кількість мирних жителів, які були вбиті катуваннями, голодом і нападами з боку режиму та його прихильників», - йдеться у заяві. В ній нагадується, що більше 400 тисяч чоловіків, жінок і дітей було вбито в цьому конфлікті, десятки тисяч зникли в тюремній системі Асада, багато з яких були піддані тортурам і вбиті. Безліч сімей досі не мають інформації щодо місцезнаходження своїх родичів і не впевнені в їхній долі.

Читайте також: ООН зібрала рекордну суму для допомоги потерпілим від війни у Сирії

Хоча режим Асада та його прибічники намагаються переконати світ у тому, що конфлікт закінчився, а життя повернулося до нормального стану, репресії режиму сирійського народу насправді не закінчилися, стверджують на Заході. В даний час близько 13 мільйонів сирійців залежать від гуманітарної допомоги, і режим все ще забезпечує багатьом з них безперешкодний доступ до такої допомоги. Понад 11 мільйонів - половина сирійського населення за даними довоєнного рівня - вислані і не можуть повернутися на батьківщину. Насильство в Ідлібі нещодавно посилилося, а внаслідок повітряних ударів загинули цивільні особи і працівники гуманітарної місії.

Уряди Німеччини, Франції, Великобританії та Сполучених Штатів укотре підтверджують свою підтримку Женевському процесу, очолюваному ООН, та Резолюції 2254 Ради Безпеки ООН з метою забезпечення миру й стабільності в Сирії та готовність закріпити процеси на звільнених від ІДІЛ територіях.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-