ЄС подякував Туреччині за прихисток біженців та нагадав про права людини

ЄС подякував Туреччині за прихисток біженців та нагадав про права людини

Укрінформ
Євросоюз висловив занепокоєння скороченням у Туреччині громадянських свобод і водночас подякував за те, що країна прийняла майже 4 мільйони біженців.

Про це інформує сайт Служби зовнішніх дій ЄС за підсумками Ради Асоціації ЄС - Туреччина.  15 березня її засідання відбулося вперше після того як Туреччина скасувала запроваджений торік надзвичайний стан.

Європейську делегацію на зустрічі очолила високий представник ЄС Федерика Могерині, Туреччину представляв міністр закордонних справ Мевлют Чавушоглу.

У ЄС нагадали висновки Європейської Ради від 26 липня 2018 року, які констатують, що Туреччина віддаляється від союзу, і що переговори про членство були фактично зупинені. ЄС також висловив занепокоєння відступом Туреччини у таких сферах, як фундаментальні права та верховенство закону, порушення незалежності й діяльності судової влади, та закликав Туреччину продовжити правову реформу відповідно до європейських стандартів.

Читайте також: Туреччина вислала трьох німецьких журналістів

Занепокоєння європейської сторони також викликає зростаючий тиск влади Туреччини на громадянське суспільство, масштабні арешти, у тому числі журналістів, заборона на демонстрації та інші зібрання. ЄС нагадав, що рішуче засудив спробу заколоту, яка мала місце у Туреччині 15 липня 2016 року, і водночас закликав владу країни переглянути ставлення до тих людей, котрі потрапили під дію колективних заходів, ужитих за наслідками цих подій.

«ЄС рішуче підтримує значні зусилля Туреччини у прийнятті та задоволенні потреб близько 4 мільйонів біженців та підкреслює, що продовження виконання Заяви ЄС - Туреччина у цьому сенсі відповідає інтересам обох сторін, залишається вирішальним фактором для зупинення нелегальної міграції», - йдеться у документі.

ЄС привітав конструктивний діалог із Туреччиною під час обговорення широкого спектру питань зовнішньої політики, зокрема, ситуації в Сирії, Іраку, в Ірані, в ході мирних переговорів на Близькому Сході, а також у Лівії та Перській затоці.

Водночас европейська сторона висловила занепокоєння заявами щодо планів Туреччини проводити буріння у виключній економічній зоні Кіпру.

«ЄС вітає зусилля ООН з поновлення переговорів про об’єднання Кіпру та наголошує, що внесок Туреччини у цей процес є критично важливим, як і для справедливого, широкого та стійкого врегулювання в рамках ООН, відповідно до резолюцій РБ ООН та принципів ЄС», - йдеться у документі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-