Росія зараз агресивніша за СРСР – польський міністр

Росія зараз агресивніша за СРСР – польський міністр

Укрінформ
Росія сьогодні веде “більш по-імперськи агресивну” політику, ніж раніше вів СРСР.

Таку думку в ефірі Польського радіо висловив міністр канцелярії президента Польщі Кшиштоф Щерський.

“СРСР у часи Холодної війни був здатний підписати договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (РСМД). Виникає питання: яка природа нинішньої Росії? Вона сьогодні більш по-імперськи агресивна ніж СРСР у період Холодної війни, адже тоді можна було підписати таку угоду про контроль над озброєннями, а сьогодні її дію припиняють”,- підкреслив Щерський.

За його словами, потрібно бути готовими до того, що Росія не виконає вимог США і не повернеться до виконання договору РСМД.

“У такому випадку ми як Альянс маємо бути готовими до нової ситуації, показати нашу здатність до оборони в ситуації, коли Росія порушила цю угоду і не матиме наміру повернутися до її виконання”,- заявив Щерський.

Читайте також: США і Британія обговорять договір РСМД та агресію у кіберпросторі

Як відомо, у грудні 2018 року Вашингтон дав Росії 60 днів для того, щоб повернутися до виконання договору РСМД. У лютому США заявили, що офіційно виходять із Договору про ліквідацію ракет малої та середньої дальності, підписаного 1987 року президентами СРСР і США.

Президент РФ Путін у березні підписав указ "Про призупинення Російською Федерацією виконання Договору між СРСР і США про ліквідацію їх ракет середньої дальності і меншої дальності" з приміткою "до усунення США допущених ними порушень зобов’язань за названою Угодою або до припинення його дії".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-