Фінляндія і РФ обговорять російське втручання в роботу GPS під час навчань НАТО

Фінляндія і РФ обговорять російське втручання в роботу GPS під час навчань НАТО

Укрінформ
Представники Фінляндії і Росії сьогодні обговорять втручання з боку РФ у роботу GPS під час військових навчань НАТО.

Про це повідомляє Yle.

"Представники Фінляндії і Росії сьогодні обговорять втручання в роботу GPS (під час військових навчань НАТО - ред.)", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що міністр закордонних справ Фінляндії Тімо Сойні минулого тижня повідомив інформаційне агентство STT, що викликав посла РФ Павла Кузнєцова у зв'язку з випадком втручання в роботу сигналу GPS.

За інформацією міністерства, під час військових навчань НАТО з боку Росії було зафіксовано втручання в роботу системи GPS. МЗС Фінляндії минулого тижня повідомило про те, що представило рапорт про інцидент парламентської комісії із закордонних справ.

Згідно з даними норвезьких оборонних сил, сигнал, що створює перешкоди в роботі GPS, виходив з Кольського півострова. Норвезькі й фінські органи, що відповідають за безпеку повітряної навігації, видали попередження льотчикам цивільної авіації через факт порушення роботи GPS.

Раніше прем'єр-міністр Юха Сіпіля заявив, що є підозри про умисне втручання в роботу системи GPS. Сіпіля не став уточнювати, хто конкретно стоїть за цим, проте дав зрозуміти, що Росія має можливість здійснювати подібного роду операції.

Росія заперечує свою причетність до втручання в роботу GPS.

Як повідомлялося, в Норвегії з 25 жовтня до 7 листопада пройшли найбільші після закінчення холодної війни військові навчання НАТО Trident Juncture-2018.

Читайте також: До збоїв у роботу GPS на навчаннях НАТО причетна Росія - МЗС Фінляндії

У масштабних навчаннях взяли участь війська країн-членів Альянсу, а також Швеції, Фінляндії, України, Грузії та Йорданії. Всього в навчаннях, які проходили у повітрі, на суші й на морі, брали участь близько 50 тисяч людей особового складу. У Trident Juncture було задіяно 65 кораблів, 250 військових літаків і близько 10 тисяч одиниць техніки.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-