Європа не повинна стати ареною для ядерного озброєння - Маас

Європа не повинна стати ареною для ядерного озброєння - Маас

Укрінформ
Міністр закордонних справ ФРН Гайко Маас вважає необхідним почати широкий діалог з питання обмеження ядерних озброєнь, поки процес не вийшов з-під контролю.

Про це він заявив у Берліні, коментуючи вихід США з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Багатосторонні правила мають все більше "дірок", ми стоїмо перед загрозою прийти до того стану, коли саме ядерна зброя більше не підлягатиме ніяким обмеженням", - попередив Маас.

За його словами, укладений 1987 року договір показав, що можливо здолати недовіру заради загальної безпеки навіть за часів крайньої конфронтації. Він закликав подумати про це тих, хто приймає рішення у Вашингтоні й Москві.

Німецький міністр вказав на те, що ще президент США Барак Обама вимагав від Росії розвіяти звинувачення в можливому порушенні нею Договори про РСМД. Сам Маас, за його словами, розмовляв з російським колегою Сергієм Лавровим, також закликаючи проявити прозорість у цьому питанні. "Ми стурбовані розгортанням у Калінінграді ракет, здатних нести ядерні боєголовки. І ми не можемо закрити очі на те, що наші східні партнери в Європі ще більше стурбовані цим", - сказав політик.

Одночасно, за його словами, представники Берліна ведуть переговори в США з американськими політиками.

Читайте також: Вихід США з ракетного договору: Шойгу вже лякає Європу "наслідками"

"Ми хочемо зберегти РСМД, тому що не хочемо, щоб Німеччина або будь-яка інша країна в Європі стала ареною спіралі ядерного озброєння... Але цього недостатньо... Ми хочемо більшого, і нам треба більше. Яким би важливим для світової архітектури контролю над озброєннями не був цей договір, одно лише його збереження не забезпечить мир у Європі. Ми стикаємося з абсолютно новою ситуацією в політиці роззброєння і контролю над озброєннями і з багатьма новими викликами", - заявив дипломат.

Міністр наполягає на відкритому обміні думками між США, ЄС і Росією з проблем безпеки у Європі. У цьому процесі, на його думку, також важливий контакт ЄС зі східними сусідами за межами зовнішніх кордонів Євросоюзу. Потрібний і глобальний режим транспарентності в питанні ядерних ракет.

Контроль над озброєннями повинен знову стати основним компонентом міжнародної дипломатії, підкреслив глава МЗС ФРН.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-