Члени СОТ обговорили напрямки реформи організації

Члени СОТ обговорили напрямки реформи організації

Укрінформ
Під час зустрічі у Оттаві представники 13 держав-членів СОТ погодили основні напрямки реформи організації.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це йдеться у спільному комюніке, поширеному після завершення зустрічі.

“Ми підтверджуємо нашу чітку та повну підтримку, засновану на правилах багатосторонньої торговельної системи, та наголошуємо на незамінній ролі СОТ у полегшенні та підтриманні торгівлі. Ця система дозволила досягти небаченого процвітання, зростання та створення робочих місць по всьому світу, хоча переваги торгівлі розподілялися не завжди рівномірно”, - зазначається у документі.

Читайте також: Члени СОТ занепокоєні поширенням протекціонізму у світі

У зв’язку із цим, учасники конференції визначили три сфери, що потребують особливої уваги.

“Перш за все, ми відзначаємо механізм вирішення суперечок, як центральний елемент СОТ. Ефективна система вирішення суперечок зберігає права та зобов’язання членів СОТ й дає можливість примушувати до виконання правил”, - стверджується у комюніке.

Другою важливою сферою було визначено “активізацію переговорної функції СОТ”.

“Вирішення сучасних економічних та торговельних проблем, а також відкладених та незавершених справ - ключове для збереження актуальності СОТ. Це може вимагати гнучких та відкритих підходів до перемовин щодо міжнародних питань”, - зауважують підписанти.

Читайте також: Порошенко затвердив делегацію на переговори в рамках СОТ

Нарешті, третьою сферою підвищеної уваги є покращення системи моніторингу торговельних правил членів організації.

“Слід посилити моніторинг та прозорість торговельної політики держав, що грає ключову роль у забезпеченні вчасного розуміння членами СОТ дій їх партнерів”, - підсумовується у документі

Зазначимо, що участь в оттавській конференції з реформи СОТ взяли представники Австралії, Бразилії, Канади, Чилі, ЄС, Японії, Кенії, Кореї, Мексики, Нової Зеландії, Норвегії, Сінгапуру та Швейцарії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-