Міжнародний суд ООН розгляне скаргу Ірану на американські санкції

Міжнародний суд ООН розгляне скаргу Ірану на американські санкції

Укрінформ
Офіційний Тегеран звернувся до Міжнародного суду з позовом щодо скасування санкцій США. Передбачається, що найвища судова інстанція ООН розпочне розгляд справи в середу.

Про це повідомляє Reuters.

«Судді Міжнародного суду, найвищого судового органу Організації Об'єднаних Націй, у середу розглянуть позов Ірану щодо скасування санкцій США проти Тегерана», - йдеться у повідомленні.

Іран звернувся до МС, аби зобов’язати Вашингтон тимчасово призупинити дію санкцій на весь період розгляду позову. Процес може тривати роками.

Читайте також: Поки у Сирії будуть іранські війська, США не підуть - спецпредставник

У Вашингтоні вважають, що для Ірану таке звернення є спробою зловживання судовим порядком. Іран посилається на мало відому Угоду про дружбу (між США та Іраном – ред.) 1955 р., що була підписана до Ісламської революції в Ірані 1979 р., події якої наразі спричинили погіршення двосторонніх відносин.

Іран заявляє, що санкції США, через які багато іноземних компаній припинили працювати в країні, підривають і без того слабку економіку та порушують умови угоди 1955 року.

Юридичний радник Державного департаменту США Дженніфер Ньюстід стверджував під час усних слухань минулого місяця, що в угоді 1955 року не передбачено використання судів для вирішення суперечок між сторонами.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-