ОБСЄ засуджує рішення Росії про в'язницю за

ОБСЄ засуджує рішення Росії про в'язницю за "наклеп у соцмережах"

Укрінформ
Введення Держдумою РФ кримінальної відповідальності, аж до 1 року ув’язнення, у пов’язаних з наклепом в Інтернеті справах суперечить міжнародним стандартам та матиме негативний ефект на право на свободу слова.

На цьому наголосив представник Офісу ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір у листі на адресу російської влади, повідомляє сайт ОБСЄ.

"Я стурбований запровадженням кримінальної відповідальності, яка передбачає покарання у вигляді аж до 1 року ув’язнення, за невиконання судових рішень, які вимагають видалення чи спростування інформації у пов’язаних з наклепом справах. По суті, поправки мають великий потенціал для підриву свободи слова, а також вільного поширення інформації та доступу до інформації", - заявив Дезір.

Він вказав на те, що міжнародні стандарти, які стосуються законів про наклеп, передбачають, що "покарання не повинне бути настільки значним, щоб мати негативний вплив на свободу слова, та має бути суворо пропорційним і спрямованим на відновлення репутації".

"Тюремне ув’язнення ніколи не було належним покаранням за такі правопорушення", - підкреслив представник Офісу ОБСЄ з питань свободи ЗМІ.

Дезір закликав членів Ради Федерації РФ відхилити ці поправки та зупинити ініціативи, "які будуть серйозним кроком назад, а також негативно впливатимуть на право на свободу слова та доступ до інформації, яка становить суспільний інтерес".

Читайте також: Влада РФ хоче заборонити військовим "світитися" у соцмережах

Раніше, 20 вересня, Держдума Росії внесла поправки до законів про адміністративне і кримінальне покарання за наклеп в Інтернеті, в тому числі в соцмережах.

Ними підвищуються адмінштрафи за невиконання рішення суду про припинення поширення інформації або про спростування: до 20 тис. рублів для громадян, до 50 тис. для посадових осіб, до 200 тис. - для організацій.

Повторне порушення збільшує розмір покарання: адміністративний арешт до 10 діб або громадські роботи до 120 годин для громадян; до 15 діб арешту або до 200 годин обов'язкових робіт для посадових осіб; до 200 тис. рублів штрафу для організацій.

Якщо протягом одного року з одного й того ж судового розгляду всі адміністративні заходи впливу будуть вичерпані, запрацює 315 стаття Кримінального кодексу, яка також була ухвалена Держдумою. Ця стаття загрожує кримінальним штрафом до 50 тис. рублів або в розмірі заробітної плати чи іншого доходу засудженого за період до шести місяців.

Також порушнику закону можуть загрожувати обов'язкові роботи - до 240 годин, виправні роботи - до року або арешт на строк до трьох місяців, а також позбавлення волі на строк до одного року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-