Австралія відмовилася захищати своїх бізнесменів від іранських санкцій США

Австралія відмовилася захищати своїх бізнесменів від іранських санкцій США

Укрінформ
Австралійський уряд відхилив заклики австралійсько-іранських бізнес-лідерів захистити  торгівлю Австралії з Іраном після того, як президент США Дональд Трамп в односторонньому порядку відновив економічні санкції проти Тегерану.

Про це повідомляє видання The Australian Financial Review.

“Австралійський уряд не планує застосовувати додаткові санкції проти Ірану або встановлювати спеціальне законодавство для пом’якшення впливу санкцій США... Ми закликаємо австралійські компанії проявити необхідну обачність та отримати юридичні консультації стосовно наслідків санкцій США щодо їх діяльності”, - йдеться в офіційній заяві МЗСіТ Австралії.

Після відновлення президентом США іранських санкцій до уряду Австралії звернувся голова Торгово-промислової міждержавної палати Даніель Ескандра із проханням розглянути можливість захисту спільних компаній.

“Ці санкції не мають нічого спільного з Організацією Об'єднаних Націй. Це стосується лише президента Трампа. Я сподіваюся, що Австралія також захищатиме наш бізнес. Я думаю, що існують можливості для австралійських підприємств, які не займаються бізнесом в США, для ведення бізнесу в Ірані”, - сказав він.

Читайте також: Трамп: Кожен, хто веде бізнес з Іраном, не матиме бізнесу зі США

Після часткового зняття санкцій, австралійський експорт до Ірану в 2017 році майже вдвічі перевищив аналогічні показники 2016 року і становив 150 мільйонів доларів, зокрема 42 мільйони доларів приніс експорт м'яса, 37 мільйонів доларів - вугілля.

Незважаючи на ізоляцію Ірану з боку Заходу після революції 1979 року, Австралія підтримувала порівняно хороші відносини з Тегераном, і ядерна угода розглядалася як спосіб збільшення торгівлі.

І хоча Австралія не була учасницею Спільного всеосяжного плану дій з ядерних питань, міністр закордонних справ Джулі Бішоп та прем'єр-міністр Малкольм Тернбулл висловили своє розчарування у зв'язку із виходом США з угоди, що стало одним з рідкісних випадків, коли Канберра публічно розділилася у думці з адміністрацією США.

Наразі, як пишуть австралійські ЗМІ, австралійський підхід розійшовся з європейським.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-