У Євросоюзі хочуть запровадити нові правила надання громадянства

У Євросоюзі хочуть запровадити нові правила надання громадянства

796
Укрінформ
У Європейській комісії планують підготувати нові норми щодо надання громадянства країнами-членами ЄС на тлі великої кількості паспортів і дозволів на проживання, виданих виключно на підставі інвестованих грошей.

Про це заявила єврокомісар з питань правосуддя, захисту прав споживачів та гендерної рівності Вера Юрова, повідомляє DW.

"Єврокомісія стежить за розвитком ситуації із так званими "золотими паспортами" із великим занепокоєнням", - сказала Юрова. За словами єврокомісара, ЄС підготує вже восени нові норми щодо надання громадянства країнами-членами.

Юрова наголосила, що за останні роки зросла кількість паспортів країн ЄС, отриманих виключно на підставі здійснених інвестицій в економіку країни або внаслідок придбання дорогої нерухомості. 

У цьому зв'язку згадуються такі країни, як Кіпр, Мальта і Греція, які у великій кількості видають довгострокові дозволи на проживання (так звані "золоті візи") або повноцінне громадянство особам з Китаю або колишніх республік СРСР. "Ми не хочемо ніяких троянських коней у Євросоюзі. Деякі країни-члени повинні докладати більших зусиль, щоб їхнє громадянство не отримували злочинці, які можуть нашкодити безпеці Європи або відмивати гроші (в ЄС — ред.)", - заявила Юрова.

Читайте також: Єврокомісія заблокувала санкції США проти Ірану на території ЄС

Починаючи з 2013 року, кіпрське громадянство надається особам, які вклали щонайменше два мільйони євро в нерухомість, або 2,5 мільйона євро в державні цінні папери чи кіпрські компанії. При цьому новоявлений власник кіпрського паспорта не повинен здавати жодних мовних тестів або постійно проживати на острові.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-