Стокгольмський арбітраж став на бік Польщі у суперечці з Росією

Стокгольмський арбітраж став на бік Польщі у суперечці з Росією

4310
Ukrinform
Стокгольмський арбітражний суд підтримав обгрунтованість вимог польської нафтогазової компанії PGNiG у суперечці з російським Газпромом щодо необхідності зниження ціни на природний газ для Варшави. 

Суд у частковому вироку визнав право польської компанії вимагати зниження ціни на російський газ, повідомила польська PGNiG

“Cуд врахував ключові аргументи PGNiG, які вказують на необхідність зниження контрактної ціни, і відкинув формальні аргументи Газпрому, спрямовані на збереження нинішніх, неринкових цінових умов у Ямальському контракті. Ми задоволені рішенням суду,  яке підтримало право PGNiG знизити контрактну ціну до ринкового рівня на подальшому етапі розгляду справи”, - заявив із цього приводу голова правління PGNiG Пьотр Возняк.

Як інформувалося, нинішня ціна на російський газ не відповідає ринковій, а тому в 2014 році польська компанія ініціювала перегляд контракту з Газпромом. Після невдалих переговорів у лютому 2016 році року PGNiG подала позов проти російської компанії до Стокгольмського арбітражного суду.

Так званий Ямальський контракт між Польщею та Росією, що був підписаний в 1996 році, передбачає поставки щороку близько 10 млрд кубометрів газу. Згідно з вимушеною формулою “бери або плати” (take-or-pay), яку Газпром нав'язав польській компанії, PGNiG мусить купувати щороку (до 2022) не менше ніж 8,7 млрд кубометрів газу. 

Читайте також: У Газпромі заявили про новий позов щодо розірвання контрактів з Україною

Зараз Польща намагається диверсифікувати джерела поставок енергоносіїв, зменшуючи залежність від Росії. Для Польщі ключовим є будівництво Балтійського трубопроводу (Baltic Pipe), яким з 2022 року Варшава має намір постачати на польський ринок газ із Норвегії. Польща також купує зріджений газ (LNG), який торік становив 13% портфелю, завдяки імпорту газу із США, Катару та Норвегії. Декілька днів тому Польща підписала 20-річний контракт з американськими компаніями щодо постачання зрідженого газу із США. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-