Вишеградська група не збирається на "міграційний" саміт ЄС

Вишеградська група не збирається на "міграційний" саміт ЄС

664
Ukrinform
Глави урядів країн “Вишеградської групи” (V4: Польща, Чехія, Словаччина, Угорщина) не братимуть участі в недільному міні-саміті ЄС з питань міграції, який організовує Єврокомісія.

Про це заявили глави урядів цих країн під час прес-конференції в четвер у Будапешті після завершення переговорів у форматі “V4+Австрія”, інформує РАР

“Після уважного аналізу документа, який надіслала Єврокомісія у контексті зустрічі у неділю, ми спільно дійшли  висновку, що це якісь “підігріті” пропозиції з минулого, які для нас є незрозумілими, і значною мірою ми на них не погоджуємося. Ми підкреслюємо, що відповідним місцем для дискусії є форум Європейської ради, який, зрештою, відбудеться через декілька днів. Тому, власне кажучи, ми не належимо до клубу друзів розміщення біженців і не маємо наміру брати участь у цьому процесі”, - заявив глава польського уряду Матеуш Моравецький.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан також наголосив, що глави урядів “Вишеградської четвірки” не братимуть участь в недільній зустрічі. Він пояснив, що її має організовувати не Єврокомісія, а Європейська рада.

Читайте також: Курц закликає не допустити нової "міграційної катастрофи"

Як повідомлялося, президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер скликав на 24 червня неформальну робочу зустріч для обговорення питань міграції та надання притулку. У робочій зустрічі планують взяти участь лідери Німеччини, Франції, Іспанії, Австрії, Болгарії, Греції, Мальти, Нідерландів. Запрошення на захід високого рівня також отримав прем’єр-міністр Італії. Очікується, що до міні-саміту також можуть приєднатися й інші глави держав та урядів країн-членів ЄС.

Разом з тим 28-29 червня у Брюсселі відбудеться засідання Європейської ради, де одним із головним питань буде вирішення міграційної кризи та удосконалення європейської системи з надання притулку біженцям.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-