ЧС у Росії: "Репортери без кордонів" вийшли на акцію у Берліні

ЧС у Росії: "Репортери без кордонів" вийшли на акцію у Берліні

Фото
791
Ukrinform
Напередодні відкриття чемпіонату світу з футболу в Росії берлінське відділення «Репортерів без кордонів» провело акцію «Альтернативний футбол» перед посольством РФ, де в цей час влаштовували прийом для німецьких гостей.

Мета акції - привернути увагу громадськості до відсутності свободи преси у країні-господарці чемпіонату, розповіли кореспондентові Укрінформу організатори.

"Я вважаю принципово важливим під час таких великих спортивних подій, як чемпіонат світу з футболу, про яких розповідає дуже багато журналістів з усієї планети, на який приїжджають тисячі людей: представників ЗМІ - газет, телебачення, журналів; репортерів, технічних працівників, операторів, фотографів, - привернути увагу до того, що свобода преси є цінністю, яка не продається", - сказав знаменитий спортивний журналіст, експерт медіакомпанії ARD Хайо Зеппельт, який у своїй серії репортажів "Секретна справа про допінг" розкрив допінг-систему в спорті вищих досягнень у Росії.

«Репортери без кордонів» провели акцію протесту перед посольством РФ у Берліні. Фото Ольги Танасійчук / Укрінформ

Він нагадав, що у РФ незалежних журналістів, критично налаштованих, переслідують, їхньому життю погрожують, вони вимушені шукати притулок в інших країнах, у тому числі в Україні. Нинішній чемпіонат повинен стати приводом для того, щоб показати світу: у деяких країнах не все гаразд зі свободою слова, з розумінням демократії.

Відповідаючи на запитання, чи поїде він сам на чемпіонат світу, Зеппельт сказав, що рішення ще не прийняте, ARD повинна всебічно оцінити ситуацію, проконсультуватися з різними службами і розглянути усі варіанти, оскільки російський Слідчий комітет вже заявив, що у разі приїзду в країну оглядач буде допитаний.

Представниця «Репортерів...» Ульріке Груска розповіла, що активісти хотіли «заглянути за фасад» чемпіонату. «Ми говоримо, що спорт - висока політична справа, а ми хочемо звернути увагу на те, що насправді відбувається в Росії, що там зараз абсолютно не дотримується свобода преси», - сказала вона.

Ухвалений у Росії вирок кореспондентові Укрінформу Роману Сущенку Груска називає ще одним прикладом «драконівських злочинів проти журналістів», несправедливих і неспівставних вердиктів, які виносять у ході часто дуже спірних процесів.

У зв'язку з цим керуючий директор «Репортерів...» у Берліні Крістіан Міхр сказав: «М'яч тепер на стороні російського уряду. Будучи господарем чемпіонату світу, він зобов'язався поважати свободу преси і повинен тепер показати, що це не просто слова».

На його думку, ФІФА і Німецька федерація футболу повинні використати свій вплив на уряд у Москві для забезпечення роботи журналістів під час чемпіонату.

Читайте також: У російському Томську пройшов одиночний пікет на підтримку Сенцова

«Репортери без кордонів« також вітають введення ФІФА з кінця травня механізму подання скарг журналістів і правозахисників. Організація звертається до журналістів із закликом публікувати свої історії і використати цей механізм у разі потреби. Адже в останні тижні і місяці зафіксовано кілька випадків, коли російський уряд намагався вплинути на роботу іноземних журналістів і перешкоджати їй.

Нині, за даними «Репортерів без кордонів», у російських в'язницях через свою професійну діяльність знаходяться 7 журналістів і блогерів, 5 з них - у містах, де проводяться матчі чемпіонату або де розміщені команди. РФ у рейтингу свободи ЗМІ знаходиться на 148-му місці з 180-ти.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-