США привітали прогрес на переговорах щодо Придністровського врегулювання

США привітали прогрес на переговорах щодо Придністровського врегулювання

819
Ukrinform
США привітали підписання між Кишиневом і Тирасполем двосторонньої Угоди про доступ автотранспортних засобів з Придністров'я до участі у міжнародному дорожньому русі.

Про це йдеться у короткому коментарі Посольства США в Кишиневі, оприлюдненому на сторінці дипвідомства в Facebook, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Молдові.

«США вітає досягнуті домовленості в переговорному процесі щодо врегулювання Придністровського конфлікту, і виступають за всеосяжне й остаточне його вирішення. Вітаємо підписану напередодні угоду щодо доступу Придністровських транспортних засобів до міжнародного дорожнього руху, що принесе реальні позитивні результати для громадян по обидва боки Дністра», - йдеться в коментарі.

Читайте також: Додон зустрівся з лідером невизнаного Придністров'я

У дипломатичному відомстві закликали Кишинів і Тирасполь до практичної реалізації досягнутих восени 2017 року у Відні домовленостей.

Підкреслюється також, що всі домовленості повинні ґрунтуватися на принципах суверенітету і територіальної цілісності Молдови. США виступають за надання Придністровському регіону особливого статусу у складі єдиної молдавської держави в рамках загальновизнаних міжнародним співтовариством кордонів.

Читайте також: Автомобілісти з Придністров'я отримають нейтральні номери

Як повідомляв Укрінформ, напередодні Кишинів і Тирасполь підписали Угоду про механізм участі транспортних засобів з Придністров'я в міжнародному дорожньому русі.

Згідно з підписаним документом, для участі у міжнародному дорожньому русі власники автотранспортних засобів з Придністров'я повинні будуть отримати нейтральні автомобільні номери та технічні паспорти. Процедура видачі таких номерів буде проводитися на території Придністров'я (у містах Рибниця і Бендери) у присутності представників ОБСЄ. Угодою передбачена видача нейтральних номерів тільки приватним автовласникам.

Читайте також: Виведення військ РФ з Придністров'я: Кишинів чекає резолюцію ООН у червні

Слід зазначити, що з початку 2018 року Кишинів і Тирасполь реалізували три з п'яти угод, підписаних в листопаді 2017 року. Вони пов'язані з відкриттям мосту через Дністер в районі сіл Гура-Бикулуй і Бичок, ініціюванням Молдовою процедури визнання дипломів про вищу освіту, виданих придністровськими вузами і забезпеченням функціонування молдавських шкіл з навчанням на латинській графіці, розташованих на території Придністров'я.

Між сторонами було підписано угоду про безперешкодний доступ молдавських фермерів до своїх земельних угідь, розташованих в Дубоссарському районі на лівому березі Дністра.

В даний час йдуть активні переговори щодо відновлення стаціонарного і мобільного телефонного зв'язку між двома берегами Дністра.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>