США не втручатимуться в громадянську війну в Сирії – глава Пентагону

США не втручатимуться в громадянську війну в Сирії – глава Пентагону

Укрінформ
Збройні сили США не збираються брати безпосередню участь у громадянській війні в Сирії, вони виконують свою місію щодо ліквідації ІДІЛ, але також можуть бути задіяні для реагування на те, чого прощати неможна – застосування хімічної зброї.

З такою заявою виступив у четвер під час слухань у Комітет Палати представників США з питань Збройних сил міністр оборони країни Джеймс Меттіс, передає власний кореспондент Укрінформу.

"Наша стратегія залишається такою, як і рік тому – привести ситуацію до миру за посередництва ООН, але водночас, продовжувати придушувати ІДІЛ, поки вона не задихнеться", - заявив глава Пентагону.

Читайте також: Пентагон шукає докази застосування хімзброї у Сирії - Меттіс

Він підкреслив, що нинішня адміністрація, як і попередня, чітко визначили, що роль США в Сирії – це поразка ІДІЛ.

"Ми не збираємося втручатися в громадянську війну (в Сирії – ред.)", - наголосив Меттіс.

Читайте також: Глава Пентагону: США розглядають застосування військових варіантів у Сирії

Водночас він пояснив на прикладі ракетного удару минулого року по базі Асада, який не був пов'язаний з ІДІЛ, а став реакцією на застосування хімічної зброї.

"Деякі речі просто неможна прощати", - підкреслив міністр оборони США.

"Причина того, що Асад досі перебуває при владі, пояснюється прикрими російськими вето в ООН, а також присутністю (в Сирії – ред.) російських та іранських військ", - зазначив глава Пентагону.

У цьому зв'язку він підкреслив, що нинішня адміністрація США спрямована на розв'язання цієї проблеми, передусім, мирним шляхом.

Читайте також: Франція має докази застосування Асадом хімічної зброї – Макрон

"Ми прагнемо припинити цю війну в рамках Женевського процесу, через зусилля ООН, які не були реалізовані, оскільки знову Росія постійно їх блокувала", - зауважив міністр оборони США.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-