Пентагон шукає докази застосування хімзброї у Сирії - Меттіс

Пентагон шукає докази застосування хімзброї у Сирії - Меттіс

Укрінформ
Міністр оборони США Джеймс Меттіс прямо заявив, що на підставі наявної інформації та попри спростування російською стороною, він вважає, що хімічна зброя в сирійському місті Дума все ж була застосована.

З такою заявою він виступив у четвер під час слухань у Комітеті Палати представників Конгресу США з питань Збройних сил, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Я вважаю, що хімічна атака мала місце, і ми шукаємо фактичні підтвердження", - зауважив глава Пентагону.

Він пояснив, що Сполучені Штати не мають наземних військ в Сирії, "отже я не можу сказати вам, що у нас були докази, але ми знаємо багато про це зі ЗМІ, із соціальних медіа, які вказували на застосування хлору та зарину".

Меттіс нагадав, що Росія кілька разів блокувала рішення в ООН щодо створення незалежного міжнародного механізму для розслідування хімічних атак у Сирії. Зараз, за його словами, Організація заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) намагається забезпечити доступ для своїх експертів для отримання фактичних доказів щодо застосування хімічної атаки в Думі. Але цей доступ досі не забезпечений.

Крім того, Меттіс звинуватив Росію, що вона має зацікавленість у збереженні хімічної зброї в Сирії, незважаючи на те, що в 2013 році росіяни надали гарантії стосовно повного виведення всього бойового хімічного арсеналу з території Сирії.

Читайте також: Франція має докази застосування Асадом хімічної зброї – Макрон

Водночас, міністр оборони США відмовився обговорювати деталі потенційно можливого рішення Верховного головнокомандувача країни (президента США) щодо реагування на хімічну атаку, яку він назвав такою, "що не пробачається".

У цьому зв'язку Меттіс поінформував, що рішення про подальші дії обговорюватимуться в четвер на засіданні Ради національної безпеки США.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-